| Gym a întrebat:

Am 17 ani jumate si 1.89 inaltime. Intr-un an si 5 luni am mai crescut de cat 3 cm, dar mi se pare ca e de ajuns si nu mai vreau sa mai cresc mai mult de atat, maxim 1.90. Parintii mei sunt destul de inalti dar nici asa in cat sa ajung eu la 1.90 aproape. Ce credeti cam cat pot sa mai cresc? Am sanse sa nu depasesc 1.90?

Mama 1.71 inaltime
Tata:1.81 inaltime

ps: Fac sala de aproape 6 luni. Daca puteti sa imi recomandati niste exerciti cu greutati deasupra capului pentru. stoparea cresterii.

Multumesc!

5 răspunsuri:
| justmebi a răspuns:

Opreste-te cu sala. apropo, esti din Bucuresti? laughing

| Gym explică (pentru justmebi):

Da sunt din Bucuresti.Dar nu cred ca are vreo legatura sala cu crescutul cand m-am apucat de sala aveam 1.88 acum am 89 deci...

| justmebi a răspuns (pentru Gym):

Te-am intrebat daca esti din Bucuresti pentru ca ai scris "am mai crescut DE CAT 3 cm" laughing dar eu zic ca oricum nu mai cresti mai mult de 2-3 centimetri

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Baga multa sala, probabil folosesti suplimente nu? daca da nu le mai lua cel putin o perioada, la 21 de ani nu o sa mai cresti

| Ralukka a răspuns:

Am citit pe net ca de la prea mult sport cresti. Eu as zice sa incetezi cu sala. Funda?