| NYØ2002 a întrebat:

Salutare,am 17 ani si sunt intr-un mare stres.Eu imi strang bani cate 120 lei pe luna din alocatie si mai primesc si eu asa bani de la rude. Eu pana acum am strans vreo 720 lei din septembrie si vreau sa strang 2000 de lei pana in primavara ca fac si majoratul si nu stiu daca o sa primesc bani cine stie ce.Eu vreau sa imi iau haine si nu gasesc de pe net fix care imi plac mie si sa imi convina si pretul, numai de pe H&M dar nu sunt cine stie ce.Astea din China imi plac cele mai mult dar mi-e frica sa imi comand ca platesc taxe vamale sau ca nu imi mai vine produsul.Imi vine sa imi iau viata.Eu caut haine nici prea ieftine nici prea scumpe.
Un tricou sa fie intre 20-50 lei, blugi/pantaloni/hanorace/Geci/Bluze 70-160lei si toate sa fie 900 lei si adidasi am gasit cu 700 lei 4 perechi.La haine e problema ca fix ce imi place nu am parte, cu parul meu ondulat/cret care sta in toate partile, mi-am pus o masca de par cu keratina si dupa ce s-a uscat l-am dat cu placa si nu sta drept cum vreau eu si nu se vede cum vreau eu.Imi spun parintii tunde-te scurt si tot ma contrazic cu ei ca vreau sa il am mare/mediu iar iei din nou:Tunde-te scurt ca iti statea mai frumos cand te tundea tactu dar el nici nu stia sa tunda si toti de la scoala radeau de mine ca si-a batut joc de capul meu si etc.Eu ii spun frizerului meu sa imi recomande o frizura pe insta la nu stiu cine dar nu am par calumea pentru frizurile alea.Imi vine sa imi pun capat zilelor+ca ma lupt cu matreata de ani de zile si nu mai scap de ea si matusmea cu familia ei si ei au problema cu matreata si au fost la dermatolog, au facut o gramada de tratamente si degeaba.

1 răspuns:
| BiencutzaBia20 a răspuns:

Alții au probleme mai grave decât tine și nu se gândesc să își pună capăt zilelor.