| shoBy1 a întrebat:

Salutare am avut o prietena timp de 9 luni. eu am 19 ani iar ea 17. Uneori ne-am certat dar mai mereu era frumos ne vedeam foarte des. Intr-o zi i-am spus sa ne despartim. iar dupa ce am facut-o am regretata, dar nu a mai vrut sa ne impacam. a trecut 1 luna de atunci. a fost greu fara ea timp de 2 saptamani iar in ultimele 2 saptamana nu am mai vorbit deloc cu ea, la inceput a fost mai bine dar acum iarasi o am in minte si simt ca cedez. tin la ea mult. dati-mi sun sfat. orice sfat ar fi binevenit.

Răspuns Câştigător
| AndreeaRox a răspuns:

Mi se pare ciudat ca "Uneori ne-am certat dar mai mereu era frumos ne vedeam foarte des" si totusi te-ai despartit de ea. Daca tii atat de mult la ea nu ceda...incearca sa o recuceresti, sa vorbesti cu ea si de ce nu.sa-i explici de ce ai luat atunci acea decizie si bine inteles cat de rau iti pare.Se pare ca a ranit.o destul de mult decizia ta...Arata-i ca regreti dar daca nici asa nu te iarta vei fi nevoit sa treci peste si ar trebui sa-ti gasesti pe alt cineva.Succeshappy

2 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Ai putea sa ii trimiti un mail in care sa ii explici ca regreti ceea ce ai spus, ca nu poti trai fara ea si ca vrei sa fie din nou langa tine happy

| shoBy1 explică:

Asa este. dar de cand ne-am despartit i-am aratat primele 2 saptamani ca imi pare rau si se comporta ca, cu un strain cu mine. acum de 2 saptamani nu mai vorbesc cu ea, deci nu mai vreau sa ma bag in seama sa ma refuze iarasi.