| Allexxxxx0 a întrebat:

Salutare, am cunoscut o tipa din state, as vrea sa merg sa ne vedem, știți cumva cât de greu se obține viza sau cum as putea sa rămân acolo definitiv?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Viza de turist nu se obține greu. Trebuie doar sa nu lași impresia că vrei sa rămâi acolo.

Vrei sa rămâi definitiv lucrurile sunt complicate. Trebuie sa iti găsești de muncă și să obții viza de emigrant. Lucru mult mai complicat decât cea de turist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de capul meu, dar ce are femeia aia? Pasarica de aur? rolling on the floor
Nu vad rostul sa ti bati capul asa tare pentru o incertitudine maxima.