| MaTrIx8378 a întrebat:

Salutare, am de primit un colet care a fost trimis din Germania in Romania prin posta, si a fost trimis de aproximativ 3 saptamani si inca nici nu a ajuns, intrebarea mea este, in cat timp ar ajunge? si la ce posta ajunge? la cea apropiata de domiciuliul meu? eu locuiesc in IF vine la posta apr de mine sau in Buc? ca m-am dus la posta romana internationala din buc, si a zis ca nu vine acolo

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

În mod normal trebuia să fi ajuns.
Mergi la poștă și interesează-te de colet
Comunică și expeditorului, să meargă și el la oficiul poștal de la care a trimis coletul.
Nu e normal să se piardă.

| William a răspuns:

Cu posta romana ai noroc daca mai ajunge.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi trebuit sa vina deja, si va veni la oficiul postal cel mai apropiat de adresa pe care ai trecuto la destinatar. In mod normal ar fi trebuit sa primesti o instiintare in cutia postala, dar fiind vorba de posta romana cel mai probabil nu au trimis nimic. asa ca mergi la cel mai apropiat oficiu postal si intreaba acolo