| loadme a întrebat:

Salutare,
Am nevoie de un mare ajutor din partea voastra!
De craciun vreau sa-i fac un cadou special unei fete ( e fosta prietena, inca o iubesc si stiu ca si ea ma iubeste, dar nu mai e accea 'scanteie' intre noi, insa tinem unul la altul la fel de mult ). in orice caz, am nevoie de cate o poveste ( mare / mica, nu conteaza).
Deci pe langa cadoul propriu-zis mai vreau sa-i fac un cadou mai special.
O sa fac 5 plicuri cu cate o stare pe plic ( fericire, dezamagire, dor, frica, dragoste. si altele daca mai aveti voi idei. Sunt deschis la sugestii!) iar in interiorul lor am nevoie sa ma ajutati sa gasesc cate o poveste care sa o motiveze in viata, sau sa-i aline starea. Sper ca ati inteles iar daca aveti idei astept sa vad la ce va ganditi. PS: Multumesc anticipat celor care ma ajuta si isi arata interes, dar si celor care au avut rabdare sa citeasca ideea mea.

15 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Un lant cu un medalion simbolic de genul http://bit.ly/cubstralucitor sau http://bit.ly/1yKO0o9

| neutrino a răspuns:

Dragoste fara "scanteie" nu exista.

| loadme explică (pentru neutrino):

Asa e, dar daca nu se poate macar putina atentie si grija.

| SkyPilot a răspuns:

Adauga si un buchet MARE de trandafiri rosii.

| loadme explică (pentru SkyPilot):

Trandarifii, indinspensabili de sarbatori. Dar ma gandeam si la altcelva in afara de trandafiri.

| DarthRevan a răspuns (pentru loadme):

De ce te-ai certat cu ea, au fost probleme de gelozie sau egoism sau orgoliu?

| SkyPilot a răspuns (pentru loadme):

Depinde cat te tine punga. Un lantic elegant cu aur in doua culori (alb/auriu)? Sau alta bijuterie, dar ceva care sa arate super-bine. O sa o poarte si de cate ori o pune isi aminteste de tine.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Am uitat un lucru: bijuteria sa fie discreta ca sa se poata purta la scoala. Daca o poarta, poti sa-i si spui ceva gen: "arati super-bine asa".

| loadme explică (pentru DarthRevan):

Sa zicem ca suntem la distanta unul de celalalt si ne vedem doar in week-end pentru ca sunt la facultate si asta imi ocupa toata ziua. Si probabil de asta, adica cel mai sigur

| loadme explică (pentru SkyPilot):

I-am luat deja un indel, nu ma gandesc sa-i iau bijuteri, pentru ca stiu ca nu le poarta.

| grab a răspuns:

Povesti d-astea motivationale gasesti prin carti de dragoste sau pe bloguri de gagici.

| loadme explică (pentru grab):

Daca stii tu ceva siteuri pune linkurile te rog

| grab a răspuns:

Nu stau sa caut.
ai cautat pe google bloguri despre iubire si dragoste si nu ai gasit nimic inspirant?
keep searching... nu astepta totul mura-n gura! succes! happy

| Cosmin1856 a răspuns:

Bai,eu zic sa-i dai un sarut pasional, o sa mearga sigurwinking

| loadme explică (pentru Cosmin1856):

O sa mearga, pe moment doarwinking