| xXKr3WXx a întrebat:

Salutare,am o intrebare.M-am certat acum o saptamana cu niste prieteni pentru ca nu m-au ajutat cand aveam nevoie si se comportau ciudat, cred ca ascundeau ceva de mine.Pesteputin timp dupa cearta(2 zile),ei mi-au lasat un mesaj pe skype(O injuratura).Ce pot sa fac ca sa ma impac cu ei,dar nu eu sa imi cer scuze, ci ei? Eu nu vreau sa-mi cer scuze pentru ca nu am gresit mai mult decat ei.(Vreau sa ma impac cu ei pentru a recupera toate pierderile si pentru a nu mai primi injuraturi de pe diferite adrese de skype)

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca ei ar trebui sa iti ceara scuze nu tu si daca nu fac asta inseamna ca nu iti sunt prietenii pe care ii credeai tu

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca vina este a lor, insa de asa prieteni mai bine te-ai lipsi. Nu vad rostul unor prieteni care nu vor sa te ajute si iti lasa injuraturi, cred ca iti vor face mai multe daune decat sa te ajute sa le recuperezi pe alea facute. Iar daca vrei sa nu mai primesti injuraturi pe skype ii poti sterge din lista sau ii poti bloca.

| MisFit20 a răspuns:

Nu ai de ce sa te impaci cu acesti "prieteni". E cumva o prietenie de convenienta? Tu vrei sa fi prieten cu ei pentru ca ei sa nu te mai injure? Nasol frate. Pune piciorul in prag si nu te lasa calcat in picioare.

| cosmin655 a răspuns:

Du-te si vorbeste cu ei, zile de mesaj..si apoi ceva care sa arate ca esti suparat si nu mai vrei sa vorbesti niciodata cu ei. Daca vad ca esti suparat si nu mai vrei sa stai ar trebui sa faca ei primul pas de impacare, daca nu-l fac atunci fa-ti alti prieteni... pentru ca aia nu sunt.