| soultaker a întrebat:

Salutare am o problema mare din care nu stiu cum sa mai ies scuze ca repet intrebarea dar am de cat mai multe raspunsuri am nevoie de ajutor de un sfat de orice ma poate ajuta am o relatie cu fata mai mica decat mine si la ceva distanta. sunt cu ea cam de 3 luni dar relatia nu merge... nu stiu am ajuns sa ma termine psihic relatia asta vreau sa pun punct relatiei. dar nu stiu cum? am incercat sa ii explic ca nu merge ca e distanta destul de mare diferenta de varsta si de gandire si nu ii pot oferii ce vrea ea dar ea nu vrea sa auda nu se opreste din plans si spune ca mai bine moare dar in acelasi timp nu ma intelege ca sunt anumite lucruri pe care nu le pot face adica sa ne vedem mereu distanta fiind destul de mare. cum as putea sa pun capat acestei relati cat mai diplomat? nu stiu cat sa mai pot suporta situatia. ma doare ca o fac sa sufere dar relatia noastra nu va merge niciodata imi pare rau ca m-am bagat in asta dar cum sa ies? help please vreau sa se termine tot. dar cum?

4 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ai prins un pește în cârlig,l-ai domesticit,te-ai jucat cu el, vrei să-l arunci înapoi în apă, dar el s-a atașat de tine, nu-i mai place apa, îi place să-i vorbești.Peștele ăsta l-ai prins cu un anumit fel de momeală.Dă-i să înghită alt fel de momeală, iar dacă l-ai scos din apă dulce, dă-i dintr-o linguriță să soarbă apă sărată. Apoi va uita de tine.

| W3R4 a răspuns:

Hmm...păi ai avea două variante:
1).Spune-i că nu mai poţi fii cu ea,deoarece simţi că relaţia nu va merge, din cauza distanţei şi a vîrstei.Şi spune-i aşa: "Draga mea, chiar nu vreau să te chinui cu sentimentul dorului, de aceea vreau să pun capăt aici relaţiei noastre.Dar sunt sigur că vei găsi pe altcineva, pentru ca eşti o fată foarte frumoasă!"

sau:

2). Pur şi simplu nu o mai bagi în seamă. Zici că plînge mereu cînd îi spui de despărţire? Asta deoarece ştie că te vei lăsa bătut la vederea lacrimilor ei.
Nu mai "pune botu' " la tot ce-ţi zice!
Eu sper să dea rezultate ce ţi-am zis, mult noroc!

| nutzic a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi sa ii explici totul asa cum este, cum ne-ai zis si noua. daca nu va intelege..atunci incearca sa nu ii mai raspunzi, sa o ignori sau pur si simplu ii zici sa te dea uitarii!

| Mihaaaa a răspuns:

Paai, imi e mila de tinesad dar, sper ca te pot ajuta. deci. spune-i ca nu mai poti fi cu ea pentru ca "ai tai nu te lasa sa ai prietena" bagi si tu o scuza. daca nu vrea sa accepte chiar nu mai ai ce face, doar daca ai un prieten dragut si ii faci cunostinta cu fata respectiva iar ea sa se indragosteasca de el. dar asta ii prea complicat..mai bine bagi o scuza si ii spui ca nu mai ai timp sa te vezi cu ea ca ai de invatat si ca oricum nu te lasa ai tai si mai vezi tu ce scuze mai bagi. sper ca ti.am fost de ajutorsad te puup:* FUNDA?smug:*