| Ionut21345 a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare. Se poate da bacul la informatica de pe stiinte ale naturii la proba la alegere? Toti imi spun ca se poate doar la bio/chimie si fizica, dar eu vad pe net si subiecte de bac la informatica pentru stiinte ale naturii. (Poate e doar la anumite licee si nu la toate?)
As dori si eu o explicatie. Multumesc!

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să întrebi diriginta pentru a ști exact fiindcă la științe ale naturii e cam confuz.
În mod normal la bac sunt probele orale și cele scrise.
La partea orală, adică competențele din câte știu sunt aceleași la toate profilele: limba română, limba străină(engleză sau franceză) și competențele digitale.
La probele scrise diferă în funcție de profil iar la științe ale naturii din câte știu sunt la: română, matematică și la alegere dintre: fizică, chimie, biologie sau informatică.