| alexandrug165 a întrebat:

Salutare, am si eu o nelamurire.
Am trecut in clasa 11, in vara eu m-am mutat de la stiinte ale naturii pe mate-info, insa nu-mi place deoc aici, pur si simplu ma simt naspa.
Am si eu niste intrebari :
1. Ma pot transfera in semestrul 2 la fosta clasa de stiinte?
2. Daca m-as putea muta, ce medie ar conta? Media clasei a 10-a sau media din clasa 11 de pe primul semestru?
3. Se dau diferente? (In clasa 11 la mate-info se face informatica, la stiinte nu, iar la stiinte se face TIC, la mate-info nu. se "compenseaza" informatica cu TIC?
As fi recunoscator daca mi-ar explica cineva cam care e treaba happy.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Deja știi ca TIC e diferit de informatica. Nu are ce sa se compenseze.

| alexandrug165 explică (pentru Catrice):

Dar pot sa ma transfer din semestrul 2? Si care medie se pune? Cea din clasa X sau cea din clasa XI sem 1? (Daca ai idee.)

| Catrice a răspuns (pentru alexandrug165):

Nu cred sa mai tina cont de medie dacă directorul aproba și o se pare ca merita (ma rog unii țin cont de medie), e ok.
Se mutase la mine intr-a 11a unul care părea genul eu-stiu-tot-voi-eu-stiu-tot-voi-nimic și după o săptămână era ultimul în clasa. Și venise de pe același profil doar ca de la alt liceu.

| alexandrug165 explică (pentru Catrice):

Am inteles, multumesc! Deci, ma pot muta din sem 2 chiar daca schimb profilul?

| Andreeush a răspuns:

Poți încerca să te transferi din semestrul al doilea, din câte știu se ține cont de media din primul semestrul.