| Spike189 a întrebat:

Salutare, am si eu o problema, poate poate careva sa ma ajute cu un sfat.
Nu stiu ce sa fac, de o perioada nu am mai avut prietena, si sunt cam retras.la liceu de exempu in timp ce multi ies afara, eu prefer sa raman in clasa cu putinii care mai raman, dar chiar nu imi face placere sa ies afara. Stateam sa ma gandesc, ca nu am mai fost activ in ultima perioada, nu prea am mai vbit cu fete, mai mult am stat in casa, si ce am mai iesit cu 2 prieteni pe afara in week-end, si pe la sala unde ma mai descarc.
Am momente in care mi se pare mai bine ca nu am prietena pentru ca sunt ferit de anumite responsabilitati, dar am si alte momente in care chiar simt nevoia sa am pe cineva alaturi. Daca va intrebati cati ani am, am 16 jumate. (nu imi spuneti ca sa ies prin cluburi sau discoteci, pentru ca nu e genu meu)

3 răspunsuri:
| Yang a răspuns:

Din ceea ce spui nu cred ca daca ai iesi in cluburi sau discoteci ai gasi o fata pe placul tau, deci continua sa iesi cu prietenii tai, faza e ca nu mereu cauti ceea ce gasesti si daca iesi cu gandul ca mergi afara sa te destinzi putin poate o sa intalnesti pe cineva daca iesi cu gandul sa-ti cauti "prietena" nu e asa de usor imposibil sa nu iti placa cineva din clasa sau din cartier intra in vorba mai mult decat prietena anumite probleme le rezolva si o amica in cel mai rau caz

| lays a răspuns:

Chiar ai o problema.baietilor de varsta ta le urla hormonii in ei. iar tu esti asastraight face. incearca sa mai iesi si tu, nu zice nimeni in cluburi, baruri, etc.iesi in parc, vorbeste cu fetele din scoala ta, sau imprieteneste-te cu alti baieti, ei cu siguranta au in cercul lor si fete. n-o sa pice din cer o fata pentru tine daca nu faci nimic in privinta asta.vine vara.iesi si tu mai des imposibil sa nu cunosti pe cineva.prietenii tai nu au surori, verisoare, etc:d?

| 2696 a răspuns:

Nici nu trebuie sa iesi pe acolowinking du-te prin tabere, in excursii etc si iesi din hibernare! pana acum ai stat fara niciun pic de viata si tocmai de asta nu s-au avantat fetelebig grin...iti propun sa-ti faci o schimbare majora de look( vei fi mult mai increzator in fortele proprii dupa asta)