| DoctorOtker22 a întrebat:

Salutare, am un cont de paypal cu ceva bani pe el, dar nu am un card bancar atasat la cont se poate face cumva plata si fara un card atasat la contul paypal? Şi a doua întrebare daca as atasa un card bancar de unde ar lua bani din contul paypal sau din cardul bancar?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai cont bancar sau card atasat la contul paypal, nu ai cum sa transferi banii in contul tau bancar, deci nu-i poti scoate.
Tot ce poti face este sa-i cheltui online, platind cu contul paypal.

| DoctorOtker22 explică (pentru Violleta2022):

Deci eu de exemplu pe Steam merge sa platesc direct din contul paypal fara atasarea unui card?

| Violleta2022 a răspuns (pentru DoctorOtker22):

Mergi in zona unde scrie "modalitati de plata" ale Steam-ului si vezi daca accepta plata cu paypal. Va trebuii sa vezi acolo semnul de paypal.

Daca ai deja bani in contul Paypal, da, poti platii fara sa ai contul bancar atasat.
Daca nu ai bani in contul bancar, atunci esti obligat sa legi un credit card sau cont bancar, ca paypalul sa poata trage banii din el.
Dupa ce atasezi un cont bancar sau credit card, verificarea contului bancar dureaza cateva zile, timp in care paypalul trage $2 din contul bancar, iti trimite un cod de 4 cifre in sextrasul de cont, pe care tu trebuie sa-l introduci intr-un link pe care paypalul ti-l trimite ca verificarea sa fie completa, dupa care Paypalul iti da cei $2 inapoi, direct in contul bancar.

| DoctorOtker22 explică (pentru Violleta2022):

Da, functioneaza multumesc. Si nu vad nicio problema daca zic milioane...

| Violleta2022 a răspuns (pentru DoctorOtker22):

Una este sa zici milioane si alta este sa platesti cu milioane, in situatia in care moneda s-a schimbat de 10 ani.