| Alexander2799 a întrebat:

Salutare, are cineva idee dacă fumez marijuana și iau și zoloft(sunt niște pastile pentru oamenii cu depresie, anxietate, atacuri de panica etc) ma poate afecta? Menționez ca nu doza de zoloft e foarte mica, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Nu se intampla nimic, în doze mici si marijuana poate fi anxiolitic dar în cantitate mai mare devine anxiogenic si induce paranoia. (Un tip de psihoza caracteristic persoanelor care gandesc irațional si au o incredere scăzută în sine).
Mai bine fumezi tigari normale daca vrei un calmant in plus sau un drog care sa ti ușureze socializarea.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Amestecul de substanțe pshihotrope care influențează sistemul nervos nu este indicat, căci poate determina perturbări ireversibile grave.