| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, as dori sa stiu dacă este cineva pe aici care se pricepe la tot ce tine de meseria de Operator CNC, as vrea foarte mult sa cunosc cateva idei de inceput, sfaturi de la cine cunoaste. Imi trebuie anumite studii? As dori sa urmez la 18 ani un curs in acest domeniu in șansa de a ma califica in domeniu. Poate din cate am precizat va dati seama ca încă nu cunosc foarte bine principiile domeniului. Am de abia 17 ani si am inteles ca un curs se poate incepe doar dacă ești major. O ultima nelămurire, as putea urma niste cursuri chiar daca nu am implinit varsta majoratului? As putea din aceste cursuri sa invat cat de cat functiile de baza ale meseriei si sa ma calific? Multumesc si ma scuzati daca am "turuit" prea mult dar nu prea stiu unde sa ma interesez despre toate acestea mai exact laughing.

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Https://www.youtube.com/results?search_query=curs+cnc

Ai acolo si cursuri de cateva minute ca sa iti poti forma o idee.
Daca nu esti major ai nevoie de acordul parintilor.