| ImLost a întrebat:

Salutare, aveti si voi perioade lungi de timp in care nu visati absolut nimic? Sau cred ca mai bine spus, sa nu va aduceti aminte? Ca din cate am citit, de fiecare data visam dar nu ne aducem aminte. E ciudat pentru ca inainte cred ca de 2-3 ori pe saptamana aveam un vis, acum de cateva luni nu imi mai aduc aminte vreun vis.

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Daca ti-e frica ca o sa ajungi sa nu-ti amintesti visele, tine un jurnal de vise. Nu trebuie neaparat sa scrii in fiecare zi daca nu-ti amintesti dar imediat ce te trezesti ia caietelul si incepe sa scrii ce-ti aduci aminte. Antrenandu-ti creierul sa-si aminteasca usurel usurel.
Daca nu iti mai amintesti vise, cum te duci la culcare, bei cafea? energizante? fumezi?
Ca sa visezi frumos si bine trebuie sa ai mintea libera cand te duci la somn, sa nu bei energizante seara si sa lasi orice distractie de la somn (gen tv, calculator, telefon) cu vreo jumatate de ora inainte de a te pune in pat.

1 răspuns:
| Katie1356 a răspuns:

Difera de la om la om si de la perioada la perioada. Tine mult si de activitatile pe care le faci, nivelul de stres si etc.