| Seby80 a întrebat:

Salutare, cand cant la un spectacol, cum sa fac sa imi depasesc emotiile, sa nu am frica de greseli, sa nu ma intimediez incat sa ma pierd cu firea. Adica sa scap de TRAC...

6 răspunsuri:
| SweetSecrets a răspuns:

Nu te gandii la cat de multi oameni au venit sa te vada, ci gandeste-te ca tu esti acolo sa iti pui in evidenta vocea. Daca a venit cineva din familie sau un prieten bun sa te sustina, uita-te fix la persoana respectiva.In timp, dupa sustinerea multor spectacole, vei scapa de emotii fara sa-ti dai seama. Experienta isi va spune cuvantulwinking:*

| Seby80 explică (pentru SweetSecrets):

Saxophone, nu vocehee hee

| SweetSecrets a răspuns (pentru Seby80):

Nu ai precizathee heeaceleasi sfaturi, doar ca iti pui in evidenta talentul, nu voceahappy.

| DuLcyK a răspuns:

Pai gandeste-te ca canti in baie, si nu este nimeni sa te vada si eu am omie de emotii cand cand pe scena, si cand ma gandesc ca sunt singura imi trece imediatwinking

| DennK a răspuns:

Gandeste`te ca esti de mii de ori mai presus ca ceilalti. Ca alea cu fite.;]]
Eu cam asa scap de emotii. Sau gandeste`te ca o sa iasa totul bine, ca absolut nimic nu poate merge prost. "Si daca ma incurc ce daca? Macar cu totii stiu ca pana sa ma incurc am fost perfect!"
Nu sunt infumurata de fel. Dar asta e arta cantatului.:]]]

| didi24mai2003 a răspuns:

Imagineazati ca esti acasa intins pe pat.Doar acolo nu ai emotii, nu? Sau ai putea sa iti imaginezi ca toata lumea din sala este dezbracata!
O sa mearga!