| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Ce restricții vor fi de luni?
Pot sa ma duc la frizerie sau la dentist? Gen eu am doar prima doză făcută si mi-a dat o foaie, a doua doza trebuie facuta pe 3 noiembrie

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ieri se vorbeste despre ce restrictii vor fi. Intra pe internet si vezi. Daca nu te uiti la stiri la tv.

| nyoentox2002 explică (pentru darrio2007):

Pai vreau raspuns mai concret!

| darrio2007 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Daca nu ai certificat verde care atesta ca ai toate vaccinurile, nu poti intra decat in magazine alimentare si farmacii. Cu mască.
Eu nu sunt vaccinat deloc.
Hai sa caut eu pentru tine, ca ori nu stii sa cauti ori ti-e lene.

https://www.digi24.ro/......le-1709887

| nyoentox2002 explică (pentru darrio2007):

Pai poate primul vaccin are un termen de valabilitate

| darrio2007 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Pana la rapel, sa zic asa. Dar nu ai certificatul pana nu le faci pe toate, depinde si de vaccin.

| Iote a răspuns:

Daca ai prima doza facuta, te prezinti cu acea dovada primita.
Insa depinde mult de fiecare unitate ce decide.