| AnonymTPU a întrebat:

Salutare.
Ce solutie de par se foloseste pentru a straluci parul' puternic?
fetili voi stiti! tongue

Răspuns Câştigător
| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hey love struck
Bere
Unul dintre cele mai vechi remedii pentru a inapoia parului tau stralucirea pierduta este clatirea cu ceai de plante sau, fara gluma, cu bere.

Daca oricum ai acasa suficienta bere incat sa te speli pe cap cu ea, de ce sa nu incerci? Lasa mai intai acidul sa iasa si apoi foloseste bautura drept balsam de par.

Ceai
Daca ultima varianta ti se pare prea extrema, fierbe plante medicinale in suficienta apa pentru a-ti ajunge, lasa infuzia la racit si foloseste lichidul pentru a-ti clati parul.

Lamaie
Sucul proaspat stors al unei lamai invioreaza firele de par si le ofera stralucire. Amesteca sucul de lamaie cu apa si clateste-te pe par pentru o adevarata senzatie "citrus fresh".

Otet
Dupa ce iti speli parul cu sampon si balsam, clateste-l cu otet de fructe. Vei capata un par stalucitor si mult mai rezistent, chiar putin mai aspru - un real avantaj daca ai parul fin.

Henna
Increde-te in acest produs minune atat pentru a-ti revitaliza culoarea parului, cat si pentru a capata stralucirea naturala pe care doar plantele si produsele naturale ti-o pot da. Pe langa stralucire si sanatate, henna este un produs cu proprietati similare balsamului de par.

Bicarbonat
Ai auzit ca bicarbonatul este un ingredient perfect pentru a trata un scalp cu tendinte de ingrasare? Nu este doar un zvon! Amesteca o cantitate mica de bicarbonat in samponul tau obisnuit pentru un efect maximizat de curatare si pentru stralucire.

Miere
Pentru a capata par stralucitor intr-un mod natural, foloseste miere. Creeaza-ti un amestec din trei linguri de miere si 500 ml de apa si clateste-ti parul dupa fiecare spalare pe cap.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

| AnonymTPU explică (pentru 00SweetTweety00):

Chiar voi incerca cu bere si lamaie, sper sa se observe diferenta big grin
Cat despre henna stiu ca este un copac laughing Produsu asta' il gasesc doar la comanda, ca sa-l cumpar?
Merci mult de raspunsuri, chiar m-ai ajutat :*:*

| 00SweetTweety00 a răspuns (pentru AnonymTPU):

Hey love struck a bucur ca te-am ajutat love struck cat despre,, Henna`` se poate gasi la farmacie subforma de ulei love struck
♥ ♥ bafta love struck te pup love struck :* ♥

3 răspunsuri:
| Athée a răspuns:

Uleiul de cocos cel mai bun, cel mai recomandat! Parul va fi puternic, stralucitos ca ale tipelor acelea din reclamele cu vopsea de par, iti intensifica culoarea, parul nu mai cade, e extraordinar si pentru varfuri tocite!
Se aplica cu o ora inainte de spalare, sau dormi cu el punandu-ti o shower cap sau o punga pe cap.