| numesiprenume0 a întrebat:

Cum pot sa mai cresc in inaltime dupa 18 ani? Stiu ca perioada de crestere este intre 14 si 18 ani, dar corpul se mai poate dezvolta pana la maxim 25 ani. Deci, sunt baiat, am 18 ani si as vrea sa mai cresc in inaltime. Stiu ca o mare parte in dezvoltare o au genele biologice, dar nu acestea sunt singurele ce conteaza. Ce sporturi, vitamine, proteine sau alte metode imi recomandati? Dau funda. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul e genetic iar sportul nu creste pe nimeni, vei creste pana la 20 de ani, conteaza cei drept alimentatia din primi 3 ani

| OnuOnulică a răspuns:

Creșterea se oprește la 21 de ani în cel mai bun caz, nu 25. Oricum e slabe șansele să mai crești, dar îți recomand să te ții agățat de o bară și să faci diverse exerciții de întindere în fiecare dimineață.

| CuriousStuff a răspuns:

Orice sport in afara de culturism te ajuta sa cresti. Dar cresterea de dupa 18 ani e nesemnificativa. In rest nu ai ce sa faci.