| skirlex a întrebat:

Salutare, dau funda mare pentru cine ma ajuta cu problema mea:
Eu și prietena mea am hotărât sa nu acceptam cereri pe Facebook decât persoanelor necunoscute, ieri a primit o cerere de la un băiat pe care ea nu îl cunostea personal dar l a văzut odată, asa mi-a zis, eu i am spus sa nu ii accepte, ea a tot insistat și nu știam de ce (poate era drăguț), eu i am propus sa îl bage pe el în lista și sa ma ștearga pe mine fiindcă nu știam de ce insista atât. dupa 30 de min m-am uitat și îl bagase pe tip deși știa ca eu nu vreau și ca o sa ne certam Rau, eu acum m-am gândit ca dacă ea știa treaba asta și tot a făcut o ceva nu e bine, și am blocat o. Acum am nevoie de o părere sincera, credeți ca am exagerat sau ca am fost dur? Sau ca ea m-a dat la o parte pentru un străin și nu tine la mine? :/

5 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Da, ai exagerat. Nu ți-a făcut nimic (regula pe care o aveți e aiurea btw) şi sunteți prietene. Ar trebui să-ți ceri scuze.

| Bondarel99 a răspuns:

E iubita ta, nu proprietatea ta. Acum vrei sa trăiască izolata fără sa facă absolut nimic din ce nu îți convine ție? Doar i-a acceptat cererea, nu a vorbit, nu s-a întâlnit cu el. Și poate ca tu ai hotărât treaba aia la început, ea poate nu a avut niciun cuvânt de spus.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mi se pare cel mai stupid lucru treaba asta cu certurile din cauza Facebook... stupid

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa va despartiti pentru un site de socializare.
Daca te certai cu ea pe tema asta era ok poate ajungeati la un consens dar nici macar sa astepti sa vezi ce se intampla cine e sau ceva ca sigur daca il cunostea sau avea ceva cu el iti dadeai seama in timp.

| danay72 a răspuns:

Nu poti impune cuiva sa faca cum vrei. Apoi, e nevoie de incredere reciprocă, nu de gelozie intr-o relatie. Nimănui nu îi place să fie controlat și să ii se spuna ce sa faca. Aplica principiu, tot ce vreti sa va facă vouă oamenii, faceți-le și voi la fel. Ai putea sa discuți cu ea și să o întrebi ce a deranjat-o. Asa vei vedea și punctul ei de vedere.