| IF88MDL a întrebat:

Salutare,de ceva timp am o mare problema, nu-mi mai merge netul pe google chrome iar pe internet explorer imi ia cam 2 minute doar sa se deschida pe google.ro am formatat si-am instalat windows-ul de mai mult de 10 ori,am incercat mai multe windows-uri, ce pot face? daca instalez google chrome merge doar in primele 10 minute, merge super bine dupa care nu mai merge si imi scrie : "Urmatoare pagina a devenit inactiva. Puteti astepta sa devina activa sau sa o inchideti" daca reinstalez google chrome iar merge super bine in primele 10 minute dupa care nu mai merge! v-as ruga sa nu-mi recomandati sa folosesc altceva gen Opera sau altele...as vrea sa folosesc in continuare chrome-ul! multumesc!

9 răspunsuri:
| NeimaginabilA a răspuns:

Vrei chrome? Du-te si arunca-ti pcul prin fereastra.
Ca tehnician de calculatoare i-ti recomand firefox, deoarece PC-ul tau e mai slab. Chrome ia mult prea mult RAM.
S-ar putea sa fie un memory leak(unlikely) sau e din cauza conexiunei tale.
Chrome e semi-cloudbased deci se bazeaza pe net destul de mult.
Daca iubesti chrome asa de mult incat nu poti traii fara el i-ti recomand chronimum care este "fratele" lui chrome.

| IF88MDL explică (pentru NeimaginabilA):

Dar de ce pana acum a mers foarte bine cu chrome si acum nu mai merge domnule tehnician in calculatoare? vad ca stii tu ca e slab PC-ul meu, cine m-a spus? laughing am procesor Intel DUAL pentium dual core inside care lucreaza la 1.81 ghz, 1gb ram ddr2, video Nvidia G-force 7300 de 512 mb fata de alte PC-uri e slab e adevarat, dar nu mi se pare chiar asa slab...sunt altele mai slabe si merge chrome-ul pe ele de n-ai treaba, stiu pe cineva cu 256 mb video si 128 ram si-i merge chrome-ul foarte bine!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru IF88MDL):

Chrome ia 1-5 GB ram, mi se pare absurd sa mearga la 128 MB ram
ti-am zis, incearca chronimum, e ca chrome da open source, arata la fel.

| IF88MDL explică (pentru NeimaginabilA):

Acum am instalat chronimum si nu merge deloc, merge explorer-ul dar mult mai greu, macar chrome in primele 10 minute merge normal cum ar trebui sa mearga dar asta incarca in 10 minute google.ro happy MADALIN_MATRIX baga id-ul meu daca vrei sa ma ajuti ca merge greu aici, apropo pe messenger merge normal, merge bine happy

| IF88MDL explică (pentru NeimaginabilA):

Am vrut sa zic : ....merge CA explorerul...

| NeimaginabilA a răspuns (pentru IF88MDL):

Adauga-ma tu: axy_david

| IF88MDL explică:

In continuare problema n-a fost rezolvata... daca mai aveti careva idei...happy

| Pietonu a răspuns (pentru IF88MDL):

Si mie mi s-a intamplat la fel dar am instalat opera

| RaduMateo a răspuns:

Incearca sa nu fi furat la WIFI sau Raouter de alti utilizatori... e o parere...