| anonim_4396 a întrebat:

Salutare dragilor.
Am o problema mare mare rau.
Cand aveam 2 ani adica acum 12 ani mama a cautat o "bona" o vecina de vreo 78 de ani. Nimic rau pana aici dar ce veti auzi este oribil si stupid.
Desi eu sunt mare cand e mama de servici adica cand e lucreaza dimineata vine la noi si sta cu mine de aici incepe nebunia veti face cruci la ce veti auzi.
1 Nu ma lasa afara cand nu am scoala ma tine inchis in casa pe intuneric de la 06:00 pana l-a 18:00.
2 Pune o multime de intrebari stupide precum ai dormit azi noapte, ai mancat azi.
3 Nu aude ce-i spun trebuie sa ridic tonul dar la TV cand da la volum incet televizorul si nu auzim nimic ea aude bine.
4 Pe tata il teorizeaza sa-i cumtere o toaleta noua dupa ce cumpara toaleta incepe sa planga.Pe mama o terorizeaza spunandu-i hai maine dimineata la piata si dimineata ii spune ca nu ca ii este rau.Pe mine ma terorizeaza sa-i repar televizorul e de ala cu carcasa de lemn (am de abia 14 ani nu sunt electrician sa-i repar televizorul). Cica la ea : tu esti alesul lui Dumnezeu esti sfant!
Si eu ii spun cum adica? si imi spune ea.
Pai sti sa deschizi televizorul sti ce aliment e ala si din ce e facut sti sa umbli pe telefon, calculator.Eu raspund pai asta stie ori cine sa faca.Si cica la ea imi pune aratatorul la gura si imi spune:
SSSSSSS nu te mai prefa.
5 Daca si daca ma lasa afara cand nu e mama si ia-u telefonul cu mine nu ma lasa sa-i dau nimanui telefonul ma refer la prieteni.Si eu ii spun
Da baiatul are telefon nu-l fura. Si cica la ea nu toata lumea are telefon tu esti singurul din orasul asta numai la Bucuresti au oameni telefon mobil.Doamne epoca de piatra!
6 Are o casa mizerabila plina de mucegai nu am mai varuit de acum 20 de ani.Nu cumpara la cosul de gunoi saci menajeri si ii i-a din tomberoane si i refoloseste tot timpul.
7 nu isi spala hainele s-au nu ne spala ea se spala la lighian La Paste si La Craciun.
Iar cel mai rau este asta.
8 Imi strica prieteni pe toti am avut un prieten care a avut o pereche de blugi rupti si ii purta iar ea s-a dus la bunica lui tipu asta si ii spune mai femeie de ce nepotul tau poarta blugi.Blugi poarta doar directorii, doctorii, primarii. Evident bunica lui tipul asta imediat s-a luat de el in seara aia si de atunci tipul s-a suparat pe mine crying.
Intr-o zi de iarna desenam pe o masina ca s-a asternut zapada si deodata ea iese la geam si incepe sa urle :
-Emil Emil vine militiaaaaa! si toti oameni intorc capul la ea si fac cruce.
Va rog ajutati-ma imi distruge tineretea ce sa fac lui mama i-am spus ea a spus mai suporto putin.
A da era sa uit.
9 Ea are cheie de la usa noastra si vine nepoftita la noi in casa :/.
Scuze stiu am multe greseli gramaticale nu va luati de mine.

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Ce relatie este intre mamaia asta si parintii tai? (obligatii, grade de rudenie etc)
discuta cu ai tai si hotarati impreuna sa va separati de mamaie.
demonstreaza le alor tai ca esti responsabil. un parinte vrea cand este el plecat sa :
- te odihnesti
-te hranesti corespunzator
- sa nu stai tot timpul pe lelevizor /calculator/telefon
-sa invetzi
-sa nu aduci prieteni sau oameni straini in casa in lipsa lor
daca crezi ca esi capabil sa faci toate aceste lucruri atunci demonstreaza -le si renuntati la genul asta de dadaca.

4 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Pregătește-te de război mămică ca altceva nu e de făcut.

Otrava.
Cuțit.
Chibrituri.
Funie.
Praf de pușcă.

| Chernobyl a răspuns:

Nasol de tine spene-i mamei tale ca esti destul de mare si nu mai ai nevoie ca cineva sa aiba grija de tine.

| GohanSSJDIOS a răspuns:

Spune-i lui maica-ta ca esti destul de mare si ca poti sa stai singur. (cred ca ai incercat si asta)

| anonim_4396 explică (pentru GohanSSJDIOS):

I-am spus ea a spus :
Eu ce sa-i fac daca tot vine la noi.