| nyoentox2002 a întrebat:

Este adevărat că poti slăbi de la Depresie? Eu toata vara tot m-a inchis in mine, aveam numai ganduri negative! Eu am 18 ani și 1, 73 si in momentul de față am 63kg si vara asta aveam 67-68!
Din cauza depresiei sa fie?
Cum pot sa imi recuperez greutatea gen să am măcar 65-66 kg?
Am inceput sa nu mai mananc mult!
Ieri am mancat un mic de jun dimineata, eu nu imi iau pachet la scoala, la 1 si ceva scap de la scoală, gen eu mai stau in parc, eu am stat ieri pana la 4 si ceva, eram cu o fată!
Mereu taicamiu ma ceartă din cauza ca vin prea tarziu acasa! Ce sa fac daca prieteni am numai de la țară? eu stau intr-un oraș mai mic numai ca aia invata in acelasi oras cu mine, intelegeti voi!
De exemplu nu o sa imi mai fie foame daca mananc un mic de jun dimineata, după sa mananc cand vin la ora 15-16, dupa mai mananc si noaptea?

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ultima masa la ora 7 si atunci un fruct, multe legume si fructe neprocesate, fara paine si renunta la bauturi carbogazoase.

| nyoentox2002 explică (pentru aditimus):

Eu vreau sa pun kg pe mine, nu sa scad, nu sunt gras ca sa nu mananc paine

| aditimus a răspuns (pentru nyoentox2002):

Atunci cartofi fierti la greu, prajiti, copti.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, depresia te slabeste din toate punctele de vedere.
Daca devii mai nepasator de ce se intampla pe langa tine, nu mai pui asa mult suflet si mananci cand ii este foame, o sa iti revii. Dar este ok si greutatea pe care o ai oricum.