| nyoentox2002 a întrebat:

Eu ma gandeam sa imi strang bani sa imi iau un nou telefon, gen am pretentii de la el da aiba 4GB de ram si 64 stocare si bateria peste 3000!
Mă gândeam prima dată să imi iau un Huawei P40 lite dar nu sunt sigur, e ieftin cam 642 de lei dar singura chestie la el e nașpa că are App Galery si nu are Magazin Play! Nu cred ca p sa aiba toate aplicatiile de care am nevoie:Facebook,Messenger,Whatsupp,Insta,Chrome, google, Youtube sau nu stiu ce jocuri. Oare as putea cumva sa fac ca sa instalez magazin play?
Ma mai gandeam sa imi iau un xiaomi redmi 9 la 650 dar nu sunt sigur pentru ca nu cred ca gasesc orice la el(folie, capac dau nu stiu ce)
Sau Motorola Moto G8 la 600 lei.La el e nasol ca cica se incarca greu bateria, nu iti da transformator la el!
Ma intreb ce telefon sa imi iau!

9 răspunsuri:
| Valentina8 a răspuns:

Opteaza pentru un Galaxy. cum ar fi Galaxy Grand prime, Galaxy J5, sau J3 2017 ce nu sunt asa scumpe, cauta bine si sunt telefoane bune.
Ai putea sa cauti telefoane pe olx dar sa le cumperi abia dupa ce testezi daca chiar sunt bune caci gasesti preturi bune, preturi pe care persoanele le ofera caci au nevoie urgenta de bani

| nyoentox2002 explică (pentru Valentina8):

Nu intelegi ca eu am pretentii? la telefoane, J5 si J3 sunt panarami, Memorie puțină de 16 gb cu 2 ram!
Eu acum am J6 2018 si l-am luat nou de pe net cu 700 lei si telefonul are 3 Gb de ram si 32 Gb memorie internă si vreau sa imi iau un telefon mai bun de cat asta care sa aibă 4 Gb de ram cu 64 Gb memorie internă si 4000-5000 la baterie.
Eu vreau sa imi iau Huawei P40 lite E si costa 642 de lei nou de pe un site si ala are toate pretentiile mele!

| Valentina8 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ai multe pretentii inseamna ca iti permiti, i-ati ultimul model de telefon si gata

| nyoentox2002 explică (pentru Valentina8):

Tu nu prea le ai cu specificatiile!
Si in plus Huawei p40 lite nu e nici macar 700 de lei si are toate pretentiile mele

| Valentina8 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Am vazut ca ai spus de preturi intre 600-700 lei.De aceea ti am dat ca exemplu acele telefoane, (sunt constienta ca nu au legatura speciticatiile tale cu un J3 2017) stiind ca au preturi mai mici. Bafta

| nyoentox2002 explică (pentru Valentina8):

Intelege ca j3 e de cacao, nu e bun, are 1, 5 ram(foarte slab si 8 Gb (nu iti incape mai nimic)memorie internă ii slab rău!
Samsung-ul meu J6 2018 are 3 Gb de ram(memorie bunicică) si 32 memorie internă(imi incape memoria)
Se vede ca tu nu le ai cu telefoanele
Acum telefoanele au ajuns ieftine si bune si modele noi (Samsung A10(500 lei) A20, A30, A30S,A40(astea se incadreaza pana in 800 lei )

Telefonul pe care mi-l iau e 650 lei Huawei P40 lite E si e model 2019-2020 și ăla are toate mofturile mele și alea sunt:
4 Gb de ram, 64 GB memorie internă, bateria 4000 mAH
Asta da telefon!
Samsung J3 2017 am avut, e un râs!
Maicamea are J5 2017 si ala e cat de cat ok
Al meu e J6 2018
Si al lui taicamio Samsung A40(asta e bun)
In fine nu are rost sa iti explic ca nu le ai cu Specificatiile(Gb, Ram, Baterie Mah etc)

| nyoentox2002 explică (pentru Valentina8):

Tine minte ca telefoanele din oradul tau daca te duci in magazine sunt mai scumpe cu 200-300-400 lei decat cele de pe net!
Daca Huawei-ul pe care vreau sa mi-l iau de pe net la 650 lei, La flanco in orasul meu l-am vazut la 800-900 lei!
Sau anul trecut mi-am luat J6 2018 cu 700 lei, la un magazin din oras l-am vazut cu 900 lei

| Valentina8 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Sincer eu am zis ca s bune pentru ca nu am avut probleme cu ele... Care i sensul sa ai un telefon atat de performant nu stiu.
No, treaba voastra laughing

La banii ăia ia Huawei sau Xiaomi şi nu mai băga bani în Samsung că sunt overpriced şi nu merită raportul calitate/preţ.
Ai toate aplicaţiile de care ai nevoie (pe care le-ai menţionat) în App Gallery.