| theriper1616 a întrebat:

Salutare! In curand o sa trebuiasca sa ma decid la ce facultate o sa dau si as tinde spre Calculatoare si tehnologia informatiei insa nu am terminat pe un profil de mate-info, credeti ca m-as descurca, adica materia se ia de la 0?

Răspuns Apreciat de Editori
| isemilia a răspuns:

Se va lua de la inceput, insa sa nu te astepti sa ramaneti la lucrurile de baza mai mult de o saptamana - doua. E mai mult ca sa nu se spuna ca nu au facut asta. Poti incerca pana sa incepi facultatea sa inveti, ca sa recuperezi diferenta dintre tine si viitorii colegi ai tai. (majoritatea absolventi de mate-info) In acest fel vezi si daca iti place, sa nu renunti dupa un an ca nu tii pasul sau ca nu iti mai place. In principiu insa, daca esti inteligent / inteligenta si inveti nu ar trebui sa ai probleme.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Calculatoare si tehnologia informatiei ...credeti ca m-as descurca"

de unde șă știm noi cât de isteț sau nu, ești. Materia NU de ia de la zero și chiar dacă e pe acolo, ritmul va fi ultrarapid

| Nirvanaaa a răspuns:

Trebuie sa știi bazele. Acolo nu te ia chiar de la 0. Nu trebuie sa fii as, dar trebuie sa ai o baza. O poți deprinde pe timpul verii, nu e o problema asta.