| Tacos123 a întrebat:

Salutare!

In luna februarie am implinit 18 si am depus actele pentru a primi in continuare alocatia de stat deoarece sunt elev (trec in clasa a 12-a). Toate bune si frumoase pana in luna iunie de cand n-am primit deloc alocatie.

Citisem ba ca elevii majori nu mai primesc alocatie pe timpul vacantei de vara, ba ca se va plati in retroactiv cand incepe scoala. Imi poate da cineva un raspuns concret? Sau daca e vreun elev major pe aici sa-mi zica daca a primit alocatia in lunile astea de vara (iulie-august)?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

O vei primi când începi școala în septembrie( pe lunile de vară) pentru că chipurile ei nu pot ști dacă te lași de școală ( nefiind obligatorie clasa a 12 -a teoretic )
Și eu mă speriasem atunci laughing

| Dana2103 a răspuns:

Pe timp de vara nu se primeste.