| sanopurple a întrebat:

Salutare... intrebarea mea este, pot conduce masini cu putere mai mare (CAI) daca sunt incepator cu permis de conducere romanesc in Italia? Stiu ca este acea lege ce nu pot conduce masini peste 70 de cai daca esti incepator, dar intreb asa trebuie sa faca si persoanele cu carnet romanesc la fel ca cei cu carnet italian. Nu stiu daca pot conduce, probabil acea lege este doar pentru cetateni italieni, sau odata intrand in Italia trebuie sa respecti lege chiar daca ai permis strain. happy

1 răspuns:
| Burlacu006 a răspuns:

Daca ai permis romanesc si esti in Italia trebuie sa respecti legile lorwinking