| alexxx31 a întrebat:

Salutare! Mă numesc Alex, tocmai ce am împlinit acum o săptămână 14 ani și am 1, 77. Întrebarea mea este dacă ati putea aproxima înăltimea pe care o voi atinge având in vedere ca parintii mei au ambii cam 1, 74, unchiul meu fiind inalt (1, 85). Tin sa precizez ca mereu am fost un copil mai inalt decat ceilalti, nu doar in perioada aceasta de pubertate.

1 răspuns:
| VoidEternal a răspuns:

Nu prea ai cum sa estimezi. Parintii mei si rudele mele toate au in jur de 1.70-1.75. Eu am 1.80 iar fratele meu are 1.96. E cel mai inalt din familie. Genele se combina in extraordinar de multe variante in genomul fiecaruia. Statistic, fiind deja mai inalt cel mai probabil te vei apropia de inaltimea unchiului tau.