| ErrorBaa2209 a întrebat:

Salutare,ma numesc Mihai si am 19 ani si ce vreau sa spun eu este ca acum 8 luni am intalnit o fata.Deci totul a inceput cand eram in liceu, intr-o zi am plecat ca in fiecare dimineata cu 2 colegi de clasa, cu maxi taxi ca faceam naveta zi de zi si la vreo 8 km a oprit maxi sa ia o fata din statie,o chema Cosmina si prieteni mei o cunosteau pentru ca unu din ei era cu ea de o luna eu auzisem ca are prietena dar nu ma interesa,a venit langa noi si am facut si eu cunostinta cu ea,totul a fost normal pana seara cand ea mi-a dat cerere de prietenie si m-a bagat in seama, am zis na sa vorbesc cu ea si pe colegul meu si cel mai bun amic din liceu in cheama Marius, a mai trecut o luna ei 2 s-au despartit pentru ca el nai statea cu 2 eu stiam dar nu imi pasa si ea mi-a dat mesaj sa imi spuna in aia o luna eu cu ea mai vorbeam si am devenit foarte buni prieteni, a mai trecut ceva timp sa ii dau sfaturi sa nu mai sufere si ea s-a îndrăgostit de mine, eu nu o iubeam dar am zis haide sa fiu cu ea ca na eram singur de ceva vreme trebuia sa gasesc pe cineva.Prima luna a fost super ne intelegeam super bine ne vedeam destul de rar pentru ca mama ei era mai rea cu ea si nu o lasa sa aive iubit, a da ea are 15 ani eu acum am 19 dar ne-am pus dupa 4 luni dupa ce ne-am cunoscut ca 2 luni dupa despartirea cu Marius am vorbit asa cu ea ca amici dar ea ma placea,asa a doua luna eu nu ii mai acordam asa atentie ca aveam bac-ul si trebuia sa invat, asa ca a inceput ca ea sa se supere ca nu ii mai acord atentie ca in prima luna, a da si am uitat sa spun ca aveam unu altuia contul de Facebook si eu eram gelos si m-am luat de ea de vreo 3 ori ca vorbea cu niste baieti si mi se parea suspect dar am aflat ca erau doar amici buni, am dat bac-ul si am luat la 2 materi doar mda nu imi prea place cartea, in fine asa ca am vorbit cu o matusa sa ma ia in Spania la munca cateva luni si a zis ca ma ia si cand i-am spus lui Cosmina asta a fost super suparata ca a zis ca o sa ii fie dor de mine si din astea, in ultima luna aveam si certuri multe devenisem si eu mai rece fata de ea si ea a hotarat sa ne despartim ca ne certam mereu eu am zis ca o sa ma schimb si din astea si asa a fost am plecat in Spania si dupa 2 saptamani imi da mesaj ca vrea sa ne despartim ea ma iubeste dar nu rezista la distanta, asa ca am ramas amici si vorbeam mereu si voiam sa o fac sa ne impacam si nu a vrut si asa am inceput sa tin si eu la ea mai mult si sa o iubesc si acum 2 saptamani eu sunt de 2 luni si 2 saptamani in Spania am fost la un club de striptis cu niste amici de aici de la munca ca s-au rugat de mine si acolo a dansat una pe mine goala si ma filmat unu cu telefonul meu si am fost beat dupa 2 zile si m-am certat cu ea din diferite motive prostesti si am trimis la nervi si baut videoclipul si ea mi-a zis atunci ca vroia sa ne impacam ca a vazut ca o iubesc si dupa nu a mai vrut si am regretat mult si acum 2 zile mi-a dat o poza cu ea si alt băiat si mi-a spus ca e noul iubit si ca il iubeste si pe mine nu ma mai iubeste si am ramas masca si sunt distrus fara ea ca eu vin in februarie in tara dar as vrea parca sa vin acum de craciun de tot in tara si nu stiu cum sa o fac sa ne impacam va rog vreau niste sfaturi am incercat orice am insistat sa ne impacam ca o iubesc degeaba va rog eu si scuzati daca nu am pus punct si virgula ca scriu dupa telefon dau funda la cei care ma ajuta sa ma impac cu ea si sa o despart de ala

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ok, deci:
1. Nu te stresa, ea s-a cuplat cu respectivul doar din gelozie/razbunare, nu simte nimic pentru el, poate nici nu sunt impreuna, a facut asta doar sa-ti faca in ciuda, altfel nu ti-ar mai fi trimis poza.
2.Lasa timpul sa decida, tu ai gresit, ea a gresit (ca s-a cuplat cu altul) deci teoretic sunteti chit.
3.Iti recomand sa incerci sa o eviti un timp, pana vii in tara, sa vorbesti cu ea doar daca-ti da ea mesaj, si sa incerci sa nu te implici, iar apoi cand vi in tara, o inviti la un suc, ii ei o floare eventual iti ceri scuze si vezi ce iese, daca te iarta bine, daca te refuza nu mai incerci.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Cum naiba ai terminat 12 clase și scrii asa? Nu ai învățat și tu sa pui o virgulă, un punct, o ceva? Eu mare lucru nu am înțeles, dar mai bine o lași moartă.

| ErrorBaa2209 explică (pentru anonim_4396):

Daca citeai tot ai fi vazut ca sunt pe telefon si ca ma grabesc sa scriu tot ce am scris mai sus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorBaa2209):

Și acum tot grăbit ești? happy Se iartă, dar doar de data asta!

| Xdreaper21 a răspuns:

Aratai ca nu ai vrut sa faci asta si pentru poti muri

| urseyul a răspuns:

E o situatie destul de complicata, distanta, faptul ca ai fost filmat cu alta si felul in care o tipa de 15 ani percepe unele lucruri, nu prea ai cum sa te impaci cu ea decat daca te intorci o minivacanta in tara o vizitezi si vorbiti sincer in rest la distanta nu o sa rezolvi nimic. Probabil ea este orgolioasa si simtinduse si ranita face chestiile astea sa iti dovedeasca ca nu e proasta si sa se razbune.