| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Nu de multa vreme am inceput sa vorbesc cu prietena unui foarte bun prieten de al meu(stiu suna putin ciudat si stiu ca multa lume o sa spuna chestii de genul ca "oameni ca tine trebuie omorati..." insa mie chiar imi place de aceasta fata si sentimentul este reciproc, ba chiar am iesit de cateva ori cu ea... ma rog). Ideea este ca aceasta fata face 18 ani saptamana viitoare si as vrea sa o surprind cu un cadou. Vreau sa o surprind cu ceva placut, ceva sentimental, ceva ce ii va aduce aminte de mine. Fiind fumatoare eu m-am gandit la o bricheta de tip "zippo" personalizata cu un mesaj, insa nu sunt prea sigur. Si as vrea sa imi spuneti niste pareri sau niste sfaturi cu privire la un cadou. Si sa se incadreze pana intr-un bugat de 400-500 ron. Va multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai du-te dracu, ca ai mai postat o data.
Nu este nimic demn in a te da la prietena prietenului tau (fie el si cel mai bun sau un prieten oarecare)
intai pune-ti la punct prietenia cu el si spune-i ca nu mai vrei sa fiti prieteni, apoi mai departe te descurci.
Esti ca o hiena de-aia, de acum e prieten, acusi iti da tarcoale.
Lasa oamenii sa se bucure de ei, daca se iubesc.
Daca erai tu in locu lui, si el se indragostea de gagica-ta? si iti facea saritura, cum era?
Chiar la atat se rezuma lumea ta, la el si la ea? ca mai ai mii de oameni imprejur, colegi colege de scoala, verisori care au prieteni si prietene, copii pe la bloc, etc. Te-ai chitit fix pe prietena aluia laughing)

| Teo29 a răspuns:

Inainte sa ii faci cadou, gandeste la urmatoarele chestiuni :

Daca erai tu in locul prietenului tau si altcineva se implica cu prietena ta fara ca tu sa stii? Cum te-ai fi simtit?

O fata care este intr-o relatie cu cineva si totodata discuta si cu tine, gandeste-te ca daca vei avea o relatie tu cu ea pe viitor cum probabil ca iti doresti, s-ar putea sa faca la fel cand va gasi pe altcineva cand se va plictisi de tine.

Cel mai corect ar fi sa discute ea cu prietenul ei ( si prieten bun de al tau zici) si sa termine relatia cu el pentru inceput. Nu fi ca Iuda care tradeaza prietenia pe la spatele lui...

Ai cerut opinie, uite ca ti-am zis o opinie. Stii proverbul, ce tie nu iti place, altuia nu-i face si vezi ca oricand vei putea ajunge tu in locul lui si te vei simti inselat, tradat si bun de nimic!

Referitor la cadou, dupa ce rezolvati problemele de mai sus de care ti-am zis, poti merge la un magazin care face cadouri personalizate si sa-i iei o bratara de argint ( lantisor, cercei, etc) pe care sa iti graveze ceva ce doresti tu. E o idee...

Succes si comportati-va ca niste adulti happy