| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cine le are cu scoala de soferi / e sofer, m-am apucat de scoala de soferi si vreau sa imi cumpar carte cu legislatia rutiera, un prieten mi-a zis sa nu o cumpar de la librarie, sa o cumpar de la politie direct, deci o pot cumpara direct de acolo, nu conteaza sectia, au toate asa ceva?

Răspuns Câştigător
| darriya a răspuns:

Acel prieten n-are nicio treaba cu realitatea,cartea de legislatie rutiera nu se gaseste la nicio sectie,ele sunt distribuite la librarii, ziare...ele sunt facute cu ajutorul politiei insa nu ei le vand! deci du-te la un chiosc, dar ti-as recomanda sa inveti de pe net deoarece cartea este mai grea, trebuie sa ai timp si ambitie sa inveti, pe net e mult mai simplu(stiu asta pentru ca si eu invat)! bafta.

2 răspunsuri:
| stefan93Eu a răspuns:

Cumva la sectia de politie este librărie?

| WassupBv a răspuns:

Du-te la un chiosc de ziare si cumpara de acolo... Nu cred ca se gasesc la sectiile de politie...