| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.

Stau si ma gandesc la generatia asta noua care inplineste 18 ani, care i-si doresc ceva ce parintii lor chiar nu le pot oferi.Asa e si verisoara mea peste 2 luni implineste 18 ani,si ea vrea majoratul sa si-l faca in Mamaia la o terasa(un pub),la aer curathee hee. Desi ai ei nu-si permit,tatal ei e portar si maica-sa lucreaza la o firma ca magazionera, vinde piese de schimb pentru masini.Stau si ma gandesc ea nu vede ce lucreaza ai ei de zice ca vrea sa-si faca majoratul acolo,ca ea vrea pentru ca un coleg de clasa si l-a facut nu stiu unde,dar colegul ala de clasa, tatal lui are hotelul Malibu din Mamaia si inca un hotel amandoua 4 sau 5 stele daca nu ma insel,ea cu aia i-si compara parintiirolling on the floor). Dupa ce ca taicasu umbla fara dinti in gura, pai in primul rand ca sa-l faci in Mamaia trebuie pe cel putin sa ai 3000 Ron pe tine, ca ea vrea doar bautura si muzica fara mancare fara altcevahee hee.E paranoica rau fata astastraight face.

Răspuns Câştigător
| adeliz a răspuns:

Da, cam asa zic si eu. dar probabil si parintii ei sunt de vina. adica cred ca i-au oferit prea multe sau au prea cocolosit-o, ca altfel nu imi pot imagina cum a avut tupel asta de a le cere parintilor un asa majorat din moment ce ea era constiente ca parintii ei nu au posibilitatea de a il oferi. cred ca cel mai bine ar fi sa poarte o discutie cu maica-sa si aceasta sa-i explice ca nu este posibil ceea ce isi doreste sau daca nu intelege nici asa sa stranga fata banii (sau cel putin jumatate) sa vada si ea cat este de greu sa castigi bani si sa constientizeze ca un astfel de majorat i-ar costa pe parinti vreo 2 luni de munca fara sa strice nici macar un leu din salar.

4 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Aici se vede cit de mult tine fata aia la parintii ei, pentru ca si parintii is de vina, imi inchipui ca parintii nu au spus BA la ideea ei. O doare pe ea in fix de tatal ei ca nu are dinti, ea vrea sa dea din cur. Daca parintii au sa intre in voiile ei, au de pierdut mai mult. Nu sunt parinte, spun multi care spun ca nu stii ce inseamna sa fii parinte, dar chiar asa sa ti se urce in cap.

| valentino52 a răspuns:

Paranoica nu e din pacate isi doreste si ea sa fie in rand cu lumea mai ales daca o fii si la un liceu bun. Si eu acum vreo 5 ani mi-am batut parintii la cap pana cand mi-au facut ce majorat am vrut. Amintirile raman dar parca e oarecum inutila cheltuiala daca ai putea sa faci altceva cu banii. In cazul meu unde m-a costat de cel putin de 10 ori mai mult decat ai spus tu mai bine imi luam o masina. Oricum ca fata pretentiile nu sunt asa mari (adica nu te faci de ras daca nu iti faci majoratul) si ar putea sa il faca in o gramada de locatii in mamaia unde o sticla de finlandia cu santal nu depaseste 120 de lei. Daca nu are mai multi de 25 de invitati poate sa rezerve 2, 3 mese cu cate 2, 3 sticle pe masa si aia e!

| anonim_4396 explică (pentru valentino52):

Ea a zis ca vrea sa invite toata clasa, si daca nu ai citit tot mesajul, ai sa vezi ca e peste limitele alor ei sa-i faca un astfel de majorat.

| valentino52 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles ca e peste limitele alor ei o suma de 3000 lei dar 5 sticle la o terasa in Mamaia (deci nu club ca la Ego sau Fratelli) costa cam 1000 lei.