| bugativeyRO a întrebat:

Salutare, sunt elev in clasa a 10-a la mate-info si planificam sa schimb profilul la sfarsitul anului. Vreau sa ma mut la clasa de stiinte ale naturii si am unele nelamuriri :
Ambele fiind profil real, mai este nevoie sa dau diferente?
Cum este cu media? Nu-mi fac griji, cu siguranta nu va reprezenta o piedica, dar voiam sa stiu daca media minima este aceea a ultimul elev promovat din anului respectiv sau a ultimului elev intrat in acea clasa? ( media de admitere )
Care sunt materiile de BAC obligatorii si la alegere la stiinte ale naturii? Multumesc

1 răspuns:
| BroascaCuElice a răspuns:

Obligatorii : Romana si Matematica!

la alegere a profilului şi specializării- : Fizica, Chimie, Biologie, Informatica