| re1111 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si anul acesta am examenul. Ce sfaturi imi dati cu privire la invatat? Sa ma indop cu pastile? Ce metode de invatat aveti voi? Ajutati-ma! Vreau sa intru la mate-info bilingv si e multa munca. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| 21Ratio a răspuns:

Buna. Si eu dau examenul anul acesta.
Nu e cazul sa iei pastile, nu e asa multa materie. In primul rand, trebuie sa te apuci din timp de invatat, caci daca lasi totul pe ultima suta de metri nu vei mai retine absolut nimic.
Incearca sa-ti imbunatatesti memoria vizuala, apoi fa-ti scheme, subliniaza etc.
Multa bafta si lasa-ti emotiile la usa!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Invata cu atentie, concentrat. Pastilele nu sunt prea bune. Uite si pe aici: http://www.descopera.ro/......e-invatare Succes!

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Pregateste-ti o pastila de ulei de peste si o bucata de ciocolată, si dupa încearcă doar sa nu te emotionezi, ca doar ai invatat