| Ghitaghitalau a întrebat:

Am 14 ani si 203cm inaltime si 90kg.
Anul trecut aveam 178cm. Intrebarea este, e normal sa cresti intr-un an asa de mult?
Taica-meu are 1.84 si mama 1.68.
Oare sa ma duc la medic? Mi-e frica sa nu am gigantism. Colegii imi spun,, uriasule", "palugo".
Am corpul dezvoltat armonios deci poate doar asa am crescut eu. Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Am mai văzut persoane înalte, eu aș zice că nu ar trebui să îți faci griji.

| ChristianKalman a răspuns:

Ar trebui să mergi la un medic să faci câteva analize și teste. Nu e tocmai ok că ai crescut atât de mult, e bine însă că îți păstrezi kg în limitele normale. Te-aș sfătui să te apuci de înot sau de un alt sport pentru a-ți întări musculatura și a nu avea probleme cu postura și coloana mai încolo.