| KolG a întrebat:

Am nevoie de un sfat mai rapid, deoarece voi face un pas care nu mi s-a mai intamplat, adica: Am fost cu o fata cateva luni si m-am despartit de ea pe un motiv banal, care stiu ca am gresit, si am vrut sa par,, baiat,,. Eram putin mai mic, asta s-a intamplat acum 2 ani, la locul faptei am 17 ani. Mi s-a pus pata pe ea iar si imi este un dor criminal, daca ii pot zice asa. Acum 2 ani cand m-am despartit de ea, chiar ma iubea, incepuse sa planga, am vazut niste poze...le trimitea prietenilor mesaj ca nu mai poate fara mine, ca nu i s-a mai intamplat chestia asta niciodata( chestii de genu). Eu am vrut sa par rau si nu am bagat chestiile astea in seama. Am incercat sa creez o conversatie cu un prieten, gen ca mi-e dor de ea ca sa ii trimita el screen cu ce am zis, ei( putina scoala*laugh*). A trimis si tot rade, si nu vrea sa o zica pe fata ca nu mai vrea sa aiba de aface cu mine, ocoleste cu cuvinte putin dureroase, gen:,, Acum dupa 2 ani s-a gandit si el,, sau,, Csz..Scuza-ma dar na.,,. Presimt ca ar mai vrea sa fie cu mine dar nu vrea sa o arate. Nu pot sa ii dau mesaj eu pentru ca imi este foarte rusine pentru ce i-am facut si cum s-a simtit ea, d-asta am apelat la voi. Nu vreau sa fie chestii gen,, tot te iubesc,, si chesti pentru ca nu vreau sa fiu respins dupa ce m-am umilit, vreau sa ocolesc, gen ca mi-e dor de ea. Deci v-as fi multumit toata viata mea daca m-ati ajuta cu chestia asta, simt ca e ceva si mor ca nu pot face nimic, Daca ati putea sa imi scrieti o conversatie cu ce sa ii zic, poate si probabile raspunsuri ale ei ca sa am ce sa ii raspund. Funda. Vreau sa va rog foarte mult sa ma ajutati.

7 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Foarte probabil, presimti prost. Mai ales dupa doi ani si dupa cum ai pus capat relatiei.Nu asa se procedeaza, ai vrut sa pari "baiat" atunci dar din pacate nici acum nu esti barbat, din moment ce iti este frica sa vorbesti cu ea direct si apelezi la tot felul de tertipuri.Iar faptul ca te gandesti sa-i dai mesaj in loc sa o suni macar, iar nu te ajuta.Macar fa`ti curaj sa o suni si sa-i spui ca te gandeai la ea dupa tot acest timp si ca vrei sa o revezi.In functie de ce iti raspunde, stii daca mai are vreun rost sau nu.

| KolG explică (pentru WaterDrop):

Ce crezi ca ar raspunde?

| KolG explică:

Ce imi este greu, este sa incep conversatia si mi-e frica de raspunsul rece si scurt. dupa incep sa ma deschid

| Oana900 a răspuns:

Pentru prima data, du-te intr-un loc linistit si gandeste-te, gandeste-te la ce simti de fapt, deoarece s-ar putea sa fei un sentiment trecator si i-ai frange inima a 2 oara. Duap aia, daca tu chiar o iubesti, cel mai dragut mod ar fi sa iti ceri scuze( nu prin sms, nu la telefon,) face to face( fata in fata), daca ea chiar te iubeste se va reintoarce deoarece mereu avioanele aterizeaza pe aceeasi pista de unde au plecat, iar daca nu mai te iubeste, tine minte avioanele se mai si prabusesc. Daca tu nu o iubesti si a fost doar un sentiment trecator, e bine ca nu ai facut vreo prostie. Succes si good luck. :3

| KolG explică (pentru Oana900):

big grin scuze dar nu vreau sa vad ce simt, vreau sa stiu ce sa ii zic

| Puddy1970 a răspuns:

Poti astepta un eveniment cum ar fi ziua ei si incepi mesajul printr-un simplu "La multi ani" urmand sa dezvolti conversatia cu aceasta.

| KolG explică (pentru Puddy1970):

Pana la anul mai e...nu pot sa stau un an cu candul asta.