| Adry_Adryanus_1986 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare: ma pot angaja undeva la 16 ani?
Am foarte mult timp liber si as vrea sa fac ceva, de preferat sa castig ceva banuti.

2 răspunsuri:
| Alinutz0 a răspuns:

Salut, te poti angaja de la varsta de 16 ani cu carte de munca, doar ca problema este ca vei fi angajat la un program de 4 ore de munca.

| Adry_Adryanus_1986 explică (pentru Alinutz0):

Pai nu e problema timpului..eu la ora 14:30 termin orele si dupa am tot timpul la dispozitie...doar nu stiu in ce domeniu m-as putea angaja