| rroobbeerrtt a întrebat:

Salutare TPU
am o intrebare mai lunga
pe facebook pun o poza fac la ea likeuri comm etc
dupa 3 zile o pun la poza de profil si cand o pun poza de profil numai are nici likeurile nici comm au disparut toate imi ramane like-urile doar la poza postata pe perete.
Intrebarea ar fi :
Cum fac cand pun o poza pe perete si dupa vreau sa o pun ca poza de profil sa imi ramana si comm si like-urile de la ea?
nu stiu daca m-am facut inteles.m-am cam grabit la intrebarea asta.
Dau funda la care ma ajuta.

3 răspunsuri:
| Gabi19971983 a răspuns:

Am inteles ce vrei sa spui.
Dar nu stiu daca ti-ai dat seama, atunci cand pui o poza la profil, ea nu se muta din folderul in care era (album), ci se dubleaza inca o data in albumul cu poza de profil.
Asa ca daca vrei like-uri la ea pune-o direct ca poza de profil, si apoi strange like-uri.
Deci in final, poza care o seteza ca profil e oarecum o alta poza.
Succes!
Funda?
Scuze de greseli daca am.

| rroobbeerrtt explică (pentru Gabi19971983):

Pai am vazut la vineva a pus poza de coperta si eu nu am dat like la ea dupa a pus-o ca poza de profil si avea like-urile si comm ca aceea dupa perete si dupa am dat eu like la poza de profil si s-a pus like-ul si la poza dupa perete.
Si de aia k eu de multe ori pun o poza pe perete strang sa zic 10 like-uri si cand o pun la profil nu mai am nimic e cu 0

| Gabi19971983 a răspuns (pentru rroobbeerrtt):

Pai daca e la profil se duc la perete, dar invers nu.