| PrOEvolution a întrebat:

Am o intrebare. Pot instala windows sp3 sau windows xp pe urmatoarea configuratie : Intel Pentium Dual-Core T4400 2, 2GHz 800Hz, placa video Nvidia Geforce G105M(512mb), 4GB RAM?

6 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Da poti, dar nu poti folosi toti cei 4gb, doar 3gb si ceva. Iti trebuie ceva pe 64bit.

| PrOEvolution explică (pentru eucumine010):

Salutare.cand incepe instalarea Windows Sp3 merge pana la un moment dat, adica atunci cand spune in bara Windows Started ceva de genu si imi apare un blue screen.Cu urmatoarea eroare: A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.If this is the first time you've seen this stop error screen restart your computer.If this screen appears again, follow these steaps:
Check for viruses on your computer.Remove any newly installed hard drivers of hard drive controllers.Check your hard drive to make sure it is properly configure and terminated.Run CHKDSK/F to check for hard drive corruption, and then restart your computer:
Tehnical information:
*** STOP: 0x0000007B (0xF78D2524,0xC0000034,0x00000000,0x00000000) ce pot face? sa iau windows sp3 pe 64 de biti?

| eucumine010 a răspuns (pentru PrOEvolution):

Trebuie sa schimbi in bios la drivers >> Raid Auto/Ata in loc de Raid Auto/Achi cum e acum.
In nici un caz nu pune WIndows Xp 64bit, e o mizerie. Nu stiu de ce nu bagi Windows 7 pe 64bit.

| PrOEvolution explică:

Salutare nu gasesc ce mi-ai spus tu.E diferit o sa fac poze si o sa ti le dau!

| ady20cis a răspuns:

Daca vrei xp pe configuratia ta...trebuie sa instalezi un xp cu SATA DRIVERS...de aia iti da bluescreenul ala.incearca sa schimbi si in bios cum zice eucumine010 poate ai noroc.bafta!

| frankenste1n a răspuns:

Da normal k poti windowsurile astea merg si pe PC mai varza deci pe al tau nu este nici o problema