| ZorosTy a întrebat:

Am o mare problema cu părinții mei, în special cu tatăl meu. În multe cazuri, copii sunt cei imaturi, în cazul meu părinții sunt cei care încă se comportă ca niște copii de doisprezece ani.
În ultimul timp, sunt foarte materialist și iresponsabil. Ei iau totul personal, spre exemplu mama mea și-a cumpărat o rochie pentru o nuntă, și i-am spus că ar trebui să o scurteze puțîn încât să nu se împiedice, și ea s-a enervat. Tatăl meu pur și simplu își bate joc de mine, dacă fac ceva greșit ( spre exemplu, vărs apă pe mine sau mă pătez cu mâncare ) el începe să radă; pe deasupra acestui lucru, își bate joc și de accentul meu.
Știu că nu sunt niște probleme foarte mari dar pe mine chiar mă enervează, dacă încerc să vorbesc cu ei, cu siguranță nu mă vor lua în serios.

1 răspuns:
| Imgonnakillyou a răspuns:

In cativa ani o sa pleci de acasa si o sa scapi de problema asta. Nu stiu cati ani ai, dar si eu ma stresam cu chestii de genul. Nu da importanta, axeaza-te pe alte lucruri.