| Alexandru197 a întrebat:

Salutare TPU!
Am o mica problema, legat de visurile mele. Sunt singur, nu am prietena, nu am iubita si visez mereu de 3, 4 ori pe saptamana ca sunt plecat departe de casa dar nu stiu locatia. In visurile mele sunt impreuna cu o fata frumoasa, bruneta si dornica de aventuri. Seara trecuta am visat ca eram cu ea intr-o locuita, apartamentul ei, ea avea bani eu asa cum sunt nu prea am bani care sa imi permit totul dar ea nu avea nicio problema fiindca ii placea de mine foarte mult. A dat o petrecere impreuna cu prieteni, ziua ei fiind si pana sa ajunga prietenii ei mi-a spus: Iubire din pacate astazi nu putem face nimic "sex" fiindca vor veni prietenii mei si voi da o mica petrecere, dar iti promit ca atunci cand vor pleca ne vom distra...si brusc m-am trezit.
Ps. Asa visez de cateva saptamani si as dori raspunsuri bune.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Cel mai probabil sunt aumite dorinte ale subconstientului tau, dar am citit ceva recent despre vise, un studiu care spunea ca visele fac parte din antrenamentul creierului pentru a memora mai usor unele amintiri ale noastre din timpul zilei

Eu in schimb am lucrat ultima data cu un psihoterapeut care era si licentiat in psihanaliza si cu care descifram fricile, retinerile si dorintele mele subconstiente odata ce discutam cu ea despre aceste vise pe care mi le notam

Succes!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Raspuns la ce? Este doar o dorinta a ta, inca neimplinita pe care o „vizualizezi" prin vise.

| Alexandru197 explică (pentru darrio2007):

Stiu ca atunci cand vrei sa visezi ceva te gandesti la cineva dar eu nu ma gandesc la nimeni si totusi am astfle de vise. Adevart imi doresc ce visez sa am o iubita si sa ma intelega...

| Violleta2022 a răspuns:

Raspuns la ce?
Ca nu exista nici o intrebare, in topicul tau!

| Alexandru197 explică:

Intrebare este :
De ce am aceste vise incontinuu?

| GigaChad a răspuns:

Eu cred ca minte, baga scuze ca nu vrea sa faca cu tine.