| Sebastian98qw9 a întrebat:

...am o nelamurire.Eu am maine evaluare nationala la CLS a VIII-a, si am ceva emotii.Media mea pe cei 4 ani este de 9.80, iar la simulare la romana am luat 9.45, iar la matematica 5.20.Ce note mi-ar trebui ca sa intru la liceu cu o medie buna, avand in vedere ca ultima media de intrare la filologie, la liceul din orasul meu este 6.32.(eu vreau sa merg la filologie)
Astept cat mai multe raspunsuri... FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| SuperMagicSmile a răspuns:

Te stresezi mult prea mult, din moment ce ai o medie generala cam superba(visez eu la 9.80 laughing ) si simularile au fost grele ca naiba(mai multi colegi au vb cu diferiti profesori si acestia au fost de acord ca subiecte nu o sa fie la fel de grele ca simularile).
In plus de asta, media de intrare la liceul resp este mica, deci n-ai motiv de stres, si cu media din examene 5 tot ai media de intrare la liceu mare. Daca ar fi media de intrare le liceu peste 8.50, atunci ar fi caz de emotii, dar in cazul tau, eu te sfatuiesc sa te relaxezi si sa n-ai emotii pentru mainelaughing

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Stai linistit, la simulari sunt profesorii mai exigenti, asa am auzit.

| Ofiintă a răspuns:

Nu te stresa atât, momentan relaxează-te pentru că ai nevoie de o minte odihnită pentru examenul de mâine!
Ai note mari, nu ştiu de ce te stresezi, la matematică ar fi trebuit să mai avansezi atunci cănd ai primit nota asta, momentan este prea târziu căci porcul nu se îngraşă in ultima zi!
Baftă la examene!
pa, pa

| VerdeCaPortocala a răspuns:

Cu mediile tale sigur intri la un liceu bun. Plus ca examenele vor fi mai usoare decat simularile.

| PandaXD a răspuns:

Sunt sigura ca o sa iei note mai mari cel putin la mate. Simularea a fost mai grea ca sa ne sperie. Incearca sa te gandesti la ce liceu sa mergi dupa ce vezi rezultatele pentru ca risti sa te amagesti degeaba. Mult succes! Si ca sa-ti raspund la intrebare... tie iti ajunge sa iei si 5 (mate+romana) la Evaluarea Nationala cel putin ca sa intri in liceul ala.