| Daniel09857 a întrebat:

Salutare TPU, am o nelămurire in legătura cu consumul de băuturi alcoolice la petreceri, deci, eu merg cam o data sau de 2 ori pe luna la câte o petrecere/zi de nastere, atât simt nevoia, dacă merg la prea multe, devine inconfortabil pentru starea mea de spirit. Bun, deci, consum alcool destul de mult la astfel de petreceri, însă sunt foarte foarte calm, vorbesc foarte calm și nu mă dau in spectacol, cumva, chiar dacă am băut mai mult decât trebuie și nu mă pot tine pe picioare bine de tot, simt ca trebuie sa fiu liniștit, sa nu fac lucruri rele, sa stau mai mult jos, cumva constientizez consecințele și sunt atent, in mod inconștient la ceea ce fac in acele momente de "euforie". Din ce motiv considerați ca se întâmpla asta? Adica stiu mulți băieți, care beau cu mult mai puțin decât mine la petrecere și ei sunt rupți Și moți de beți, fac lucruri care le pot regreta etc... Ei nu sunt cu mult mai mari decât mine, ca raport greutate/înălțime, suntem cam de același statura, aproximativ!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Parintii tai au fost linistiti de aia nu faci scandal. Dar daca te operezi la ficat sa nu uiti ca vinovatul e alcoolul. Eu am lasat bautura in schimbul femeilor, ce am dat pe mere dau pe pere

| Daniel09857 explică (pentru mgtow):

laughing))) Un sfat demn de urmat

| mgtow a răspuns (pentru Daniel09857):

Sa stii ca e mai sanatos asa. Cand ti se scoala arunci ceva bani pentru un sex, acum depinde cum prinzi ca dai de una care o scoti in oras si nici pasarea nu tio ofera.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mgtow):

Mie femeile trebuie sa-mi dea pasarica, nu pasarea, ca pasarea poate sa fie si vultur.laughing

| Daniel09857 explică (pentru mgtow):

Lasă ca am încercat ceva in seara asta, vb in pv dacă vrei laughing)))

| mgtow a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Pasarica e prea mica pentru a fi utilizata, moare zburatoarea aia din cauza unui muschi uman mai mai laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tine de personalitate. Alcoolul nu o modifica, doar te scapa de niste dezinhibitii. Daca nu esti o persoana violenta in general nu vei fi nici la bautura

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai uitat sa ne povestesti ce bine conduci dupa ce bei.

| Daniel09857 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu conduc nici dacă beau o bere, nu încerca sa îți faci o imagine aici ca ești penibil

| Daniel09857 explică (pentru GabiDumitrescu):

Apropo, citez "DEFĂIMÁRE, defăimări, s. f. Acțiunea de a defăima și rezultatul ei; bârfire, ponegrire, calomniere. ♦ (Înv.) Dispreț, desconsiderare; umilire, batjocură. – V. defăima." sti Ca afirmarea intr-un mod pertinent a unui lucru neadevărat, menit sa strice imaginea unei persoane poate fi dus in instanța?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Daniel09857):

Ce imagine sa strice? Imaginea unui cefalopod care pune astfel de probleme "Mi s-a luat carnetul pentru ca am depășit in localitate pe trecerea pentru pietoni, are vreun rost sa fac contestație la sancțiune? Gen dacă exista doar matori de partea lor, nu și probe video, pot câștiga?" Nu cred ca mai are ce imagine sa strice. Plus ca nu esti aici cu cnp si adresa si nici nu stau gramada sa te aplaude nefericitii aia care te apreciaza, asa ca permite-mi sa iti transmit un calduros...

| Daniel09857 explică (pentru GabiDumitrescu):

Vorbesti singur