| anonim_4396 a întrebat:

Am o vecina de care imi place.Ce spuneti o scrisoare sau o poezie lasata in cutia postala sau la usa este ceva frumos? Adica as putea sa o impresionez sau ceva de genul, avand in vedere ca ea este mai mare decat mine cu cativa ani?

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Foarte tare idee. Dar vrei să te semnezi pe ea, sau vrei să fi... un admirator secret?

● Eu te sfătuiesc să nu-ți zici numele pe scrisoare/poezie, deoarece... este mai frumos și mai romantic așa. Atunci... ea o să-și și dea interesul să afle cine este admiratorul ei secret.
Când o să mai vorbiți etc., poți să-i spui că tu ești. La început, normal că ea o să fie șocată, dar dacă este reciproc, atunci va zice și ea ceva big grin

| William a răspuns:

Parca vad ca dupa ce pui scrisoare de dragoste in cutia ei postala vine tacsu o ia si o citeste rolling on the floor si dupa aia vii la noi si ne intrebi ce sa faci in continuare laughing

| TheYonutz19 a răspuns:

Bagate frate pe ea, pana nu gaseste altul, nu mai sta pe ganduri incearca sa o inviti la o cafea

| FataCuFitze a răspuns:

E foarte frumos sa fii indragostit! cunosc bine sentimentul, asa ca sfatul meu este sa nu te dai batut chiar daca la inceput te va respinge, pentru ca de obicei fetelor le place mai intai sa zica "nu", ca asa poate vedea cat de mult este baiatul respectiv interesat de ea (experienta propriebig grin), dar sa nu fii prea direct, chiar daca tu o placi cu adevarat. sa ai rabdare ca timpul le rezolva pe toate!
poti incepe cu bilete pe la usa, asa cum ai spus si tu, dar sa nu te semnezi, apoi sa incerci sa'i spui "buna!" ori de cate ori o intalnesti, dar sa nu fii prea insistent. asa isi va da singura seama si tu vei fi prima persoana pe care o va suspecta...sa continui cu biletele si sunt convinsa ca la un moment dat ea va fi cea care te va intreba daca tu esti persoana care ii tot lasa declaratii de dragoste pe la usa. atunci tu vei recunoaste si sa incerci sa ii ceri scuze ca ti'ai exprimat sentimentele prin scris si nu ai invitat'o la o intalnire inca de la bun inceput, doar ca tu esti o fire mai timida si sensibila...vei vedea ca asa o vei impresiona!
doar sa nu fie prea mare diferenta de varsta ca apoi iti va spune ca esti un pusti obsedat care s-a indragostit pentru prima oara si nu stie ce e aia iubire! dar incearca sfatul de mai sus, ca incercarea moarte n'are. eu iti urez multa bafta, si poate ne anunti si pe noi ce ai rezolvat. m'ai facut curioasa!tongue ai grija de tine... pupici:*:*:*