| BaciuFlorin a întrebat:

Salutare TPU, am revenit cu aceeasi problema. Viata, sunt putin cam foarte tripat uitandu-ma la prieteni cand iesim vazand ca ei au cate ceva, muncesc, se intretin, am lucrat ceva timp dar mereu am renuntat la munca. Nu pare a fi de mine, mereu imi gasesc scuze sa renunt, am ajuns la parerea ca nu imi place munca si sunt constient ca nu e bine, ma lupt in gandurile mele si nu rezolv nimic, nu ma recunosc, nu am principii, sunt super demoralizat as vrea o schimbare dar renunt mereu, mai am vreo sansa sa schimb ceva?

3 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Daca nu iti place nicio munca e naspa fiindca nu o sa poti sa te intretii singur ceea ce poate duce la accentuarea problemelor pe care deja le ai.