| mafiotulnumberone a întrebat:

Salutare TPU,am si eu o intrebare : in afara de buna, ce faci? ce ar mai trebui sa vorbesc sa spun unei fete? sunt cam timid eu de felul meu, si sunt prieten bun cu acea fata. ofer funda.
ps:prefer raspunsul unei fete

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Buna.
Pai, ar fi bine sa o faci sa rada, prin a-i povesti lucruri amuzante din viata ta. (scoala/pe afara cu prietenii/ etc.) Asa si ea o sa-ti povesteasca "amintiri, lucruri amuzante" si o sa va simtiti bine, razand impreuna. Puteti sa va impartasiti melodii, comune, care va plac amandurora, sa povestiti filme de groaza. Lucruri ciudate de pe internet, cum ar fi descoperirea unei gauri negre prin Bucegi, daca nu ma insel. Lucruri care-i tresare curiozitatea. Eu de exemplu, sunt foarte atasata de lucrurile de genul, si ma face sa fiu foarte atenta la persoana care-mi povesteste. Fa-i duma asta " Era ora de romana si profesoara spune nervoasa ' Ultima banca, afara!'. Copilul din ultima banca, ce s-a gandit? Si-a aruncat banca, pe geam, afara, cum i-a zis profesoara de romana."
Succes!

Fundita? c:

1 răspuns:
| elena99c a răspuns:

Hmm...Exista tipicul ala de conversatie banala, care incepe cu "buna", apoi "ce faci?" si vine raspunsul sec "bine, tu?". Ca sa nu se intample asta, trebuie doar sa fii tu insuti, sa fie totul natural.Ca o sugestie, poti sa o intrebi "ce mai face?", nu "ce face?"(sa inteleaga ca iti pasa de ea), poti sa o intrebi cum mai e viata ei, cum e pe la scoala, ce muzica mai asculta, ce parere are despre ceva anume...Bafta!