| goanta9595 a întrebat:

Dau funda!
Am trecut clasa a9a si am o mica problema.Cum as putea sa-mi conving parintii sa nu vina cu mine in prima zi de scoala? Sunt cateva fete frumoase si nu as vrea sa ma fac de ras...am 15 ani, nu mai am 6 ani sa stau dupa fusta mamei mele, insa aceasta insista sa mearga sa cunoasca dirigintele, etc.Ce sfaturi aveti?
2. Daca am diriginte, ii mai duc flori? Pana acum am avut doar diriginta.Multumesc anticipat!

Răspuns Apreciat de Editori
| mbsg1335 a răspuns:

Eu zic sa ii lasi sa vina, iti cauzezi mai multe probleme dupa daca nu ii lasi(nu iti cunosc dirigintele, colegii, ceilalti parinti). Aproape toata lumea vine cu parintii in prima zi, e ceva normal.Acum nu stiu ce fete iti plac tie, dar sincer mie mi-ar placea mult mai mult de un baiat care stie sa se comporte frumos cu oamenii din jurul lui si care se intelege cu parintii(nu ma refer la genul de 'baiatul mamei' care trebuie sa aiba in permanenta aprobare sau sa fie in prezenta mamei)
Daca e diriginte e cam ciudat sa ii duci flori, la diriginta stiu ca se practica de obicei, dar acum pana nu ajungi in clasa nu ai de unde sa stii daca o sa ai diriginte sau diriginta

2 răspunsuri:
| Crescent a răspuns:

In prima zi din clasa a9a, crede-ma ca mai bine de jumatate din elevi vin cu parintii. Nu e vorba ca te faci de ras. Au si ei nevoie sa vada clasa in care o sa stai si pe cei cu care o sa o imparti. Nu e cine stie ce. Cat despre flori, din 10 elevi aduce numai unul.

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Unii merg cu parinti, altii nu.dar majoritatea merg..mai ales ca e primul an..restul anilor poti sa nu mergi cu parintii si gata..in plus, ei sunt parintii tai..nici n.o sa le simti prezenta.
Succes la liceu! (;