| SmiguelRasta a întrebat:

Salutare,TPU.De fiecare data cand merg pe strada, seara,cand vin de la scoala, vad copii de varsta mea, cate 2-3 (bine-facuti) si uneori ii mai vad ca se uita urat la mine.O data, i-am si auzit pe unii zicand : Ia hai ma pe asta, si mi s-au inmuiat piciorele de frica.Sunt mic, am 1.50m, nu sunt bun la bataie. Unde pot gasi spray lacrimogen sau vreun pistol airsoft, m-as simtii mai in siguranta asa
Multumesc!

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Pe situl jw.org sectiunea video poti gasi un filmulet despre,, cum sa pui la punct un agresor,,.

| SmiguelRasta explică (pentru danay72):

Sunt prea mic incat sa-i pot face fata unuia, chiar si de statura mea...

| danay72 a răspuns (pentru SmiguelRasta):

Pe acel filmuet vei vedea ca poti sa faci acest lucru fara sa fii violent.

| XXXray a răspuns:

Salut. Nu e bine sa tii asa ceva la tine. Daca te vede politia ai dat de belea. Te sfatuiesc sa faci un sport de autoaparare sau daca ai un prieten care e bun la bataie roaga-l sa te invete si pe tine. Trebuie sa inveti sa barezi loviturile, adica lucrurile de baza.

| SmiguelRasta explică:

Am intrat pe JW.org si eeste un site legat de martorii lui Iehova laughing