| anonim_4396 a întrebat:

laughing Prietena mea are o relatie cu un baiat de putin timp si mama lui a invitat-o la ei sa o cunoasca si ea, in schimb ea nu stie daca e ar trebui sa se duca cu mana goala sau cu o mica atentielaughing ma puteti ajuta ca sa o pot >ajuta?: :*:*:*

Răspuns Câştigător
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Dat fiind ca este prima oara in casa unei persoane necunoscute cred ca ar fi mai mult decat binevenit sa ii duca un buchet de flori foarte frumos, sau o floare intr-o glastra. funda?

8 răspunsuri:
| GigllyMandy a răspuns:

Hmm... deci probabil parintii baiatului cred ca este o relatie serioasa(asta imi spune ca este o soacra foarte precautatongue) pai in primul rand cred ca o mica atentie ar imnuia sufletul de gheata al soacrei. Recomandabil ar fi un parfum din ala fainlaughing adica stiti voi ceva scump de care sa nu fii auzit nu toate smecheriile care se gasesc pe piata (sfat: cauta pe net) si o ciocolata ceva mai scump daca iti permiti ar fi foarte frumos, Cred ca ar fi de ajuns chiar si pentru o mamii foarte precauta! Prietena ta sa fie deschisa si sociabila dar in acelasi timp nu obraznica si indrazneata nu vrei sa-i ranesti orgoliul de mama! O sa vezi e mai usor decat paretongue Sper ca ti-am fost de ajutortongue! ciuss!

| Stephisorrr a răspuns:

Poi prima impresie conteaza intotdeauna.
o mica atentie nu strica
si nu trebuie neaparat ceva scump
un mic buchet de flori, o cafea, o ciocolata.
orice o sa ii dea ii v-a placea mamei lui, gestul conteaza. ureaza-i mult succeshee hee

| danusikd a răspuns:

Pai desigur ca cu o mica atentie...un buchet de flori ar fi perfect georgiana tongue

| Bianka_9565 a răspuns:

Pai eu ma gandesc la ceva.am vazut la un magazin o vaza dar nu eu vaza e una mare asa e de decor e foarte frumoasa si poate gasiti si acolo unde esti tu e frumos sau un set de pahare sau cesti frumoase pentru o femeie Te rog din suflet o funda daca te-am ajuatat

| Jullie_2542 a răspuns:

Poate sa ia un buchet de flori.mi se pare destul de normal.si atat big grin

| Mariana_8683 a răspuns:

1. De ce e mereu un prieten/prietenă?
2. Cu o mică atenție ar fi mult mai bine. Ție nu ți-ar plăcea dacă ar veni baiatul/fata ta in vizită (când o să ai) cu cineva, ca acel cineva să-ți aducă o mică atenție?winking
Deci in concluzie, o mică atenție ar fi perfectă.

| Georgiana145 a răspuns:

Va multumesc! big grin

| Georgiana145 a răspuns:

Spusesem ca e o prietena si asa si este Mariana. Eu am o relatie la distanta si nu am fost pusa in postura sa fiu chemata de catre "mama soacra" sa zic asalaughing, de aceea am vrut sa va intreb pe voi.