| anonim_4396 a întrebat:

Recent am niste probleme cu niste idioti care isi bat joc de toata lumea.Eu sunt in clasa a-8-a si este un baiat care este a-6-a,si am o porecla mai stupidă si nu o pronunta nimeni deoarece e veche.Si as vrea să stiu de la voi ce să fac. Copiii astia umbla cu anturaje mai mari ca mine, ba chiar este cineva de 17 ani.Si eu sincer m-am săturat să mă strige de la 60 de m si să fugă, deoarece nu-i apuc mai deloc să-i prind, mai ales cand plec dimineata, deoarece am vazut si mi-au spus niste persoane că si de la 7 dimineața pleaca la școala (acestia sunt o fata si un baiat, dar cu ea n-am treaba ci cu fratele).Iar daca m-as lega s-ar baga ea si anturajul ei stupid si m-am gandit maine să-l astept ca să-i car niște pumni ca să nu se mai lege de toata lumea.Inca să știti ca ei s-au mai batut si cu alti copii si baiatul a ajuns batut,dar totusi vreau să fac asta,deoarece stiu că nu i-am gresit nimanui să faca ce a facut el.Mie imi este frică să actionez din cauza anturajului pe care il are si să nu sar ca boul la bataie,pentru că am avut si in trecut antecedente cu ei, dar politia n-a facut nimic si au spus "Daca se mai intampla, vă rog să le faceți o plangere pe numele părinților".Asa că nu s-a intamplat nimic, pana au mai trecut 3-4 ani si deja sincer chiar m-am scarbit.Totuși nu vreau să par mare bataus sau ceva doar că sincer baiatul asta si anturajul lui de **** chiar mă scoate din minți. Vreau să-mi spuneți vă rog ce să fac? Apropo.Niciodata nu s-au atins de mine pentru că aveau picioarele rupte. Voi spama puțin intrebarea deoarece TPU nu o posteaza atunci cand intrebarea este trimisă si uneori pățesc să treaca o zi si nu apare.Multumesc si voi da funda!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa-i ignori. fiindca nu vei putea sa-i bati, iar daca-i bati, s-ar putea sa primesti dublu, de la prietenii lor, mai mari.
Vezi-ti de treaba ta si ignora-i, ac se vor plictisii ca nu te mai oftici de fata cu ei si la un moment dat, vor renunta.

| Digikey a răspuns:

Si nu ne spui si noua porecla?

| Easyitidauslap a răspuns (pentru Digikey):

Ai citit măcar tot atent?

| Digikey a răspuns (pentru Easyitidauslap):

Am inteles tot micule cocalar.Ai probleme cu nervii si te enerveaza o porecla pe care nu vrei s-o reproduci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenilor prosti n-ai ce sa le faci. Tu crezi ca daca ar avea ceva mai bun de facut cu viata lor, si-ar mai pierde timpul luandu-se de tine? Persoanele de genul au niste frustrari pe care si le descarca prin comportamentul asta fata de alte persoane, care sunt la un nivel mult mai inalt fata de ele. Si ti-o spun din experienta, cand un om te tot provoaca la cearta, sfideaza-l. O sa se plictiseasca sa se mai tina dupa tine si o sa renunte. Vezi ca daca te iei la bataie, tot tu o sa ai de suferit, ca in caz ca se intampla ceva, vor gasi motiv ca ai dat in ei. Acum sunt smecherasi de cartier, peste cativa ani vor vinde flori prin autobuze. Nu te mai consuma pentru ei, gaseste-ti oameni cu care sa stai, ca sa nu mai pari asa,, vulnerabil" in fata lor si stai cat mai departe de ei. Nici macar nu fa contact vizual cu ei. Din cate ai scris, nu cred ca merita ca cineva sa-i tina minte.

| Easyitidauslap a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema este că niciodata nu am fost lovit, ci că mă strigau ca prostii si se uita lumea la mine si totusi mi se pare deranjat pentru că nu sunt jegul nimanui ce naiba laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Esti in clasa a 8-a, imediat scapi de ei... da-i in p**m de cretini.
Un lucru pe care ai putea sa-l faci e sa nu le mai dai satisfatie, de exemplu cand vin la tine te prefaci ca nu e nimeni acolo si iti vezi de drum sau ii inregistrezi si ii arati dirigintei in pauza sau o cauti in cancelarie.